Op vekansie Anneke Molenaar-Smak Je hore nag wel d'rs van mense die in 't buitenland, in 't donker, op zoek gane nei 'n camping en den de are dag ondekke dat ze op 'n naaktcamping bedaard benne. Dat was vezelt niet de bedoeling en ze pakke gauw hunnie boeltje bai mekaar en zoeke bai daglicht 'n are camping op. Annie en Jan Bruin ware ok met hunnie sleurhut an de reed gaan. Ze hadde d'r al heêl wat kilometers opzitte die dag en 't wou maar niks vlotte met 't vinde van 'n camping. Ze ware in 't middend van Frankroik bedaard en alles was vol. Of de omgeving stond ze niet an en deer kwam nag bei, Annie en Jan liepe graag in hunnie blóte gat, dat ze zochte 'n naaktcamping. Nou prate ze alletwei slecht Frans en leze kenne ze 't hêlegaar niet, dat ze moste 't hewwe van de tekenings op de borde. 't Was al nei tienen dat ze seivends voor de poort van 'n camping stonde die hunnie wel wat leek en d'r was nag plek ok. In 't donker hewwe ze de caravan stelt en ze benne te bed gaan, want ze ware an 't labberent. De are dag zouwe ze de voortent nag an de sleurhut pikke en den kon 't feist beginne. Annie had 'r zinnighoid in. Ze werd met 'n goed gevoel wakker en gooide de deur van de caravan open. 't Was nag rustig, dat Annie pakte d'r toilettas en wupte in d'r blóte gat de caravan uit. Dat is 't voordeel van bloöt- loupe: je hoeve niet te denke van 'wat moet ik vedaag weer an'. Annie liep op 'r gemak nei de badhokkies. Dat was nag 'n héle tippel. Maar wat maakte 't uit, ze had vekansie. Ze het 'r oige lekker doest en d'r héle loif insmeert, want ze most niet vebrande. Ze stapte net 't badhokkie uit, dat 'r aar volk binnenkwam. Annie keek bar raar van ze op, want deuze mense hadde allegaar klere an. En hun nie keke vezelf bar raar van Annie op, want die liep in 't gladde pak. Annie is met 'r steert tussen d'r biene merakels gauw nei de caravan vlogen en ontdekte onderweg nag veul meer vekansiegangers in hunnie klere. Ze ware hêlegaar niet op 'n naaktcamping! Ze hewwe drekt hunnie boeltje bai mekaar gaard en benne zo gauw as ze maar konne op zoek gaan nei 'n echte naaktcamping.Want bloöt op 'n klerecamping heb veuls te veul bekoiks. Spreêuwepraat 26 November 2004

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 9