In Memoriam Aankondiging Filmawnd Dries Blokker In korte tijd verloren we drie leden die de Historische Vereniging Callantsoog een goed maar ook groot hart toedroegen. Op 26 juni overleed in Sint Pancras op de leeftijd van 93 jaar Matty Baken-Boendermaker. Zuster Boendermaker was van 1946 tot 1951 wijkver pleegster in Julianadorp en Callantsoog, van 1951 tot 1966 in Callantsoog. Daar woonde ze aan de Op 't Land weg en de Zeeweg. Ze was een vertrouwenspersoon voor velen. In 1967 trouwde ze met Gert Baken van Hol- stein. Ook al verhuisde ze in 1995 naar Alkmaar, haar hart bleef in Callantsoog. Daarom bedacht ze met haar nalatenschap hier verschillende instanties, waaronder de Historische Vereniging. Op 5 juli overleed in Julianadorp Annie Vries-Jimmink Md. De dag voor haar 88ste verjaardag ging ze met vrien den en kennissen uit Julianadorp nog mee met de excur sie naar Twisk en Oost woud. Ze was 62 jaar getrouwd met Piet Vries en woonde op de Catharina hoeve aan de Parallelweg. Ze maakte van 1994 tot 1999 met verve deel uit van het bestuur van de Historische Vereniging. Ze maakte een inventarisatie van alle boerderijen in Cal lantsoog en hield lezingen en voordrachten. We waren zo gelukkig haar nog op onze laatste najaarvergadering aan de hand van foto's van haar familie te horen vertellen over de geschiedenis van Koegras, de laatste honderd jaar. Hun eerste bed hebben Piet en Annie geschonken aan Tante Jaantje', waar het nu pronkt in de slaapkamer. Op 18 juli overleed in Amstelveen Corry Lastdrager van Bremen. Zij werd in 1925 geboren in Den Helder en trouwde met Wim Lastdrager, nu ons erelid. Samen woonden ze als onderwijzersechtpaar van 1952 tot 1959 in Callantsoog. Ze bleven met het dorp verbonden omdat ze er een zomerhuis hadden gebouwd. Wim werd later de motor van de Historische Vereniging. Veel weekeinden waren ze hier samen, niet om naar 't strand te gaan maar naar Tante Jaantje. Corry heeft daar veel zaterdagmorgens doorgebracht. Ze gaf Wim alle ruimte voor zijn hobby. En tot en met het afgelopen jaar verzorgde ze het jaarlijks overzicht van alle publicaties in De Clock. Afgelopen jaar heeft het Regionaal Archief Alkmaar de 8mm filmcollectie, gemaakt door de bekende Callantsoger Jacob Vos (1914-2000), in haar beeldcollectie mogen opnemen. Een prachtaanwinst! De filmmaker heeft op uitvoerige wijze het algemene leven in Callantsoog en omgeving op een treffende en werkelijk unieke manier weten vast te leggen. Naast bijzondere gebeurtenissen werd door hem ook telkens het alledaagse niet vergeten. Uren materiaal maken het mogelijk een beeld te schetsen uit vervlogen tijden die bij veel inwoners van Callantsoog een feest van herkenning moet oproepen. Het Regionaal Archief Alkmaar heeft daarom de afgelo pen tijd veel werk gestoken in het restaureren en digita liseren van dit filmmateriaal waardoor het op een een voudige wijze opnieuw te presenteren is aan een groot publiek. Samenwerking tussen het Regionaal Archief Alkmaar, de heer Frits Vos, een zoon van de filmmaker die zeer betrokken is bij het conserveren van het filmma teriaal, en de Historische Vereniging Callantsoog, maakt het mogelijk een uitgebreide filmavond te organiseren op 7 oktober 2011. De filmavond vindt plaats in dorpshuis De Kolfweid; aanvang 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. De toegang is vrij, consumpties zijn voor eigen re kening. Beelden van onder meer het strandleven, wandelingen door de natuur, schaatsen in de winter, de brandweer, motorcrossers in de duinen, duinverschuivingen en de installatie van de burgemeester zullen deze avond te zien zijn. Alles wordt kort ingeleid en van commentaar voorzien, terwijl ook het aanwezige publiek wordt uitgenodigd mee te spreken over datgene wat wordt vertoond. Kortom, het belooft een zeer interessante, nostalgische avond te worden. Komt allen!

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 6