KOFFIE TAT FRIT tot op de dag van vandaag. De zaak wordt sinds 1990 gerund door Regien en haar man Kees Baars. Ondanks zijn vele besognes vindt Doeke in al die ja ren ook nog tijd om zich actief in te zetten voor het Cal- lantsoger verenigingsleven. Zo is hij medeoprichter van de gymvereniging en van de middenstandsvereniging. Van de laatste is hij lange tijd voorzitter en erelid ge weest. Epiloog De families Klein en Manikus zijn uiteindelijk terugge keerd naar Harlingen. Dochter Wilma Tichelaar en haar echtgenoot leiden de vijfsterrencamping Callassande. Regien en Kees Baars hebben zojuist weer een druk seizoen achter de rug in IJsie Prima. Na een relatief kort ziekbed overlijdt Doeke Tichelaar op 25 januari 2010. 'Doeke en ik hadden altijd veel plezier in motorrijden,' vertelt Mien. 'We waren al vijf keer in Ame rika geweest. Kort voor zijn overlijden - hij was 77 en al ziek - hebben we nog een laatste rit kunnen maken. De Elfstedentocht op de motor.' Ze pauzeert. Dan glimlacht ze en wijst op de lambrise ring in de sfeervolle woonkeuken van haar woonhuis. 'Heeft ie ook zelf gemaakt.' 'Tja,' zegt Regien, 'bouwen en verbouwen - dat was ty pisch pa!' Even later: 'In januari 2009 kochten Kees en ik "De Boet" het pandje naast de ijssalon, dat wilde papa er zelf altijd al graag bij hebben. Het is fijn dat hij daar nog getuige van is geweest. En dat hij het samen met zijn kleinzoon Kees junior heeft kunnen opknappen. Samen voor de nieuwe zaak Doeke en Kees junior werken aan De Boet Foto's: collectie familie Tichelaar

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 17