Nammy Brinksma Er werd eens iemand anders gevraagd om een verslag van de jaarlijkse excursie te maken. Hier onder de sfeerimpressie van Nammy Brinksma. De excursie van de Historische Vereniging ging zaterdag 28 mei naar West-Friesland. Om 9 uur was iedereen bij het Dorpshuis ingestapt en was de bus goed gevuld en gingen we op pad. Tegen 10 uur was de eerste stop bij Het Karrewiel in Lambertschaag voor de koffie en cake. Vandaaruit door de dorpen met een gids aan boord en een uitgebreid verhaal over de boerderijen in Twisk en omgeving wat ontzettend interessant was. Daarna in mu seum De Kerkezolder en ook de kerk zelf geweest, evenals een kijkje in de bieb. De bus stond klaar om ons voor de lunch naar Het Bonte Paard in Abbekerk te bren gen. De lunch was voortreffelijk ver zorgd. Ik denk dat de meesten onder ons wel trek hebben ge had. Met goed gevulde maag op weg naar camping Veerhof. De groep werd in tweeën gedeeld. Zelf was ik bij de eer ste tocht door de sloten. Het waaide pittig hard maar het bleef gelukkig droog, al was het een beetje koud. In de boerderij van de familie Spijker een frisje gedronken en vandaar nog museum De Baan bezocht. Het was een gezellige dag en ik ben er weer van over tuigd hoe mooi het is in West-Friesland. P.S. Ik heb nooit gesnapt wat touroperators uit de buur landen toch zochten in Twisk en omgeving. Sinds 28 mei weet ik nu wel waarom: het is een mooi stukkie Neder land. 53 ima 35Sl#&£ Foto: Mien Tichelaar Foto: Marianne van Brederode

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 13