Op de Begraafplaats van Foutjes "Bij een uitvaart mag er natuurlijk niks misgaan. Toch gebeurde dat weieens. Ik was op bezoek bij een familie, die hier woonde maar ergens anders vandaan kwam, om de begrafenis te regelen en legde het een en ander uit. Onder meer dat het een mooie gewoonte was om de klok te luiden als de dode naar het kerkhof werd gedra gen. De familie had er wel oren naar, dus 'ja, regelt u dat maar.' De vaste klokkenluider was er niet, de invaller zou deze taak op zich nemen. Toen het zover was ging de begrafenis van start, maar al wat er gebeurde, er klonk geen klokgelui. Ik dacht 'ik zeg maar niks. Omdat ze hier niet vandaan komen, valt het ze misschien niet eens op.' Ik het klokluiden aanprijzen bij die familie en dan ge beurt er niks. Zoiets kwam gelukkig maar één keer voor. Op een keer hadden we een nieuwe drager. Ruim op tijd voor de uitvaart waren we aanwezig. Bleek de beste man bruine schoenen aan te hebben. Dat kon echt niet, dat moesten zwarte zijn. Hij naar huis, maar hij had geen zwarte. Gelukkig kon hij die van de buurman lenen." Tot slot "Ik vond het altijd wel een beetje eenzaam werk. Er waren natuurlijk wel de dragers, maar voor mijn gevoel moest ik alles zelf doen. Anders dan het ambulancewerk waar je de ritten besprak met een hele groep collega's, kon ik hierover met niemand praten. De privacy van mensen met zo veel verdriet vond ik heel belangrijk. Het was een waardevolle periode in mijn leven. Toen ik er mee stopte, miste ik het werk in het begin heel erg. Voortaan ging ik me niet meer bezighouden met het ein de van het leven, maar met het begin van het leven. Er werden kleinkinderen geboren en ik kreeg een nieuwe 'baan' als oppas-oma." Sara Planting De werkgroep is nu zo'n jaar of 15 op het kerkhof bezig en soms hebben we leuke ervaringen, zoals de volgende. In de rij met historische grafstenen is ook een klein wit steentje van een drenkeling, die hier in 1922 is aangespoeld, Louis Kerlévéo, oud 25 jaar. Een paar maanden geleden troffen wij op het steentje een kaartje aan met naam en adres van Pierre Kerlévéo, dus er was nog familie bij hem geweest. Een lid van onze groep sprak mevrouw De Vlieger die toevallig op de be graafplaats was en deze meneer gesproken had. Hij vond de staat van het steentje treurig en heeft haar gevraagd dat te laten opknappen. Dat heeft zij gedaan en tot volle tevredenheid. Het is mooi schoongemaakt en de letters zijn weer duidelijk zichtbaar. Wij hebben de fa milie bericht dat het bezoek door ons zeer gewaardeerd werd na zoveel jaar. Daarop kregen we een verslag hoe het schip de 'Outreau', een vapeur, dus ik denk een stoom schip, met de gehele bemanning vergaan is vlak bij Boulogne. Er was ook een herdenkingsdienst geweest voor alle bemannings leden op 18 december 1922 en er is een lijst met de namen van alle bemanningsleden. Deze Louis was 2e machinist. Dus zo blijkt weer, na vele jaren kom je toch nog wat te weten van een onbekende drenkeling. Foto: Ank Randag 52

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 12