Verslag verenigingsjaar 2010 Beeldbank Historische Vereniging Callantsoog op internet Inleiding Ledenbestand Bestuur Activiteiten Tenslotte Sara Planting De Historische Vereniging Callantsoog zal het jaar 2010 niet gauw vergeten. Op 4 mei begonnen we met het plaatsen van een pla quette op de muur van de kerk ter herinnering aan de kanonneerboot Hr.Ms. Johan Maurits van Nassau, ver gaan voor onze kust op 14 mei 1940. Daarna volgde de excursie naar Eenigenburg. En toen ons 25-jarig jubileum, dat een waar feest is ge worden. We hadden deze dag ook uitgekozen voor de presentatie van een deel van ons gedigitaliseerd foto bestand, met veel ondersteuning van het Regionaal Ar chief Alkmaar. 's Avonds de maaltijd met ouderwetse ge rechten, prima verzorgd door slager Kokkelkoren, en de soep vooraf was gemaakt door Nel van het dorpshuis. Tussen de gangen door steeds een optreden van Aris Bouwens met Westfriese voordrachten, waar 150 leden van genoten hebben. We ontvingen veel felicitaties van onder anderen wethouder Blonk en verschillende ver enigingen. Het leverde ons ook acht nieuwe leden op die heel welkom zijn. De foto's die door Wim Zeeman zijn gemaakt staan op onze website. We hebben op het ogenblik 470 betalende leden en dan nog ongeveer 30 ruilabonnementen. Het ledenaantal loopt ondanks de 8 nieuwe leden toch terug. Oorzaak: 'vergrijzing', we hopen nog steeds op wat jonge leden. Er waren geen veranderingen. Hip Dit jaar was er in de bibliotheek een mooie presentatie over de Reddingmaatschappij. De Clock De redactie heeft dit jaar ontzettend veel werk verricht in verband met het jubileum, ze verzorgden een mooie ju- bileum-Clock en staken veel uurtjes in het digitaliseren. Molen De molen trok zich van alle feestelijkheden niets aan en luisterde alleen maar naar Cees en de wind. Begraafplaats Gelukkig zijn er nog steeds drie dames, maar dat is wel krap want als er één niet kan door omstandigheden, blijft er werk liggen. Dus we hopen op een kracht erbij en dat we het hele jaar geen uitvallers hebben. We hopen dat het nieuwe jaar weer een mooi jaar zal zijn, dat de vergaderingen goed bezocht worden en de excursie veel deelnemers trekt. Enfin, we doen ons best. Co de Bakker Het afgelopen half jaar is samen met het Regionaal Ar chief Alkmaar gewerkt aan het digitaliseren van 2500 foto's uit het archief van de Historische Vereniging. Half januari is deze Beeldbank voor het publiek opengesteld via internet. De Beeldbank is te bereiken via de site van het Regio naal Archief Alkmaar en de site van de Historische Ver eniging Callantsoog. Het makkelijkst gaat dit via onze eigen website www.historischeverenigingcallantsoog.nl. Er is daar een mogelijkheid aangegeven om door te klik ken naar een bladzijde met bronnen over Callantsoog. Hier vindt u bijvoorbeeld ook de digitale versie van 'De Badbode' en 'De Clock van Callans-ooghe'. Onder aan die bladzijde kunt u dan weer kiezen voor de fotocollec tie van de Historische Vereniging. De Historische Vereniging heeft een aantal foto's al be schreven, de rest zal de komende tijd volgen. Ook wil de Historische Vereniging in het Historisch In formatiepunt van de Bibliotheek in Callantsoog enkele middagen en avonden - tijdens de openingsuren van de Bibliotheek - aan de hand van een selectie foto's pro beren meer informatie over deze foto's te krijgen. Houd hiervoor de Omroeper in de gaten. 20

De Clock van Callens-Ooghe | 2011 | | pagina 22