"D& doek') ook, w buitere cU grenzen. Sent: Monday, October 25, 2010 15:23 Subject: foto van naam Geachte dames/heren, wij weten dat er in het kerkje van Callantsoog een grafsteen ligt van een van mijn voorvaderen. Is het voor jullie mogelijk om voor ons daar een afbeelding of foto van naar ons toe te mailen, uiteraard tegen betaling. Onze familie heet Abbestee en mijn voorvader is de bekende kaarttekenaar Dirck-Pietersz Abbestee die in ca 1685 is begraven. Met vriendelijke groeten van, P.Abbestee Dat doen we natuurlijk graag! We hopen op intensief contact in de toekomst. De redactie foto: Adinda Blokker Guus Zeeman Dat de 'De Clock' ook in het verre buitenland nauwlettend gelezen wordt, moge blijken uit het vol gende. Iedere keer als er een nieuwe 'Clock' verschijnt, stuur ik deze na gelezen te hebben naar mijn broer Henk (86 jaar) in Australië. Als Henk hem uitgelezen heeft gaat hij naar Piet Spijker, geboren Cal- lantsoger en nu woonachtig in de buurt van Portland (Australië) en vandaar vaak nog weer naar een neefin Sydney. In een laatste brief schrijft Henk: "Ik zag in de 'Clock' nr. 2, op pagina 26 bij een huis in Groote Keeten de familie Bakker. Dat interesseerde me. Aan de rechterkant Nel en Ali. Nel zal hoogst waarschijnlijk Neeltje Bak ker zijn, die heel vroeger bij moeder in dienst was in het molenhuis in 't Zand. Ilc denk dat ik ongeveer vijfjaar was. Ze was voor dag-en- nacht. Ilc sliep bij haar in bed, ik ken het me altijd nog herinneren. Guus, als je haar zou kennen, doe haar vooral de groeten! Als ze nog leeft stuur ik haar een kaart of brief. Als ze nog leeft is ze wel erg oud." Bij navraag bij de familie Bakker bleek het ver haal te kloppen, maar Neeltje is vier a vijfjaar geleden overleden. Henk werd als 18-jarige jongen te werk gesteld in nazi-Duitsland. Hij vluchtte van z'n werkbe- stemming, werd gearresteerd door de Grenz- polizei, wist weer te vluchten. Na bevrijding door de Amerikanen, stond Henk in juni 1945 berooid en verwaarloosd weer voor de deur in 't Zand. In het naoorlogse Nederland kon hij het niet meer vinden en emigreerde in 1950 naar Australië. Henk is nog één keer terugge weest in Nederland.

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 6