komst. Gemiddeld niet bijster jong - 'allemaal hetzelfde kapsel als ik' - maar het toont aan dat historie leeft: 'Menige vereniging is daar jaloers op.' Met een vrolijk 'op naar de volgende 25 jaar' overhandigt hij een envelop-met-inhoud aan voorzitter Blokker: een cadeautje van de ge meente. Samenwerking is essentieel Oolc Paul Post van het Regionaal Archief neemt kort het woord. Het Regionaal Archief heeft samen met de bibliotheken subsidie ge kregen om onder meer het Historisch Infor matie Punt en een grote digitaliseringscam pagne op te zetten. Post wijst op het belang het cultureel erfgoed te bewaren en door te geven, vooral aan jongeren. 'Vandaar het ge bruik van computer en internet.' Samenwer king met historische verenigingen is in zijn ogen essentieel: 'Wij kunnen wel alle spullen bewaren, maar de kennis - foto's, verhalen - zit in de leden. HVC is al heel ver met het opslaan van die kennis in het digitaliseringsproject. Andere verenigingen zijn intussen bezig, of volgen nog.' Paul Post adviseert iedereen snel een keer naar de website te gaan: www.historischeverenigingcallantsoog.nl en daar de afslag (link) Callantsoog te nemen. 250 Bezoekers geteld De organisatie telt 's middags zo'n 250 bezoe kers. Er heerst een geanimeerde sfeer, als was het een reünie. Voor sommigen is dat ook zo: soms jaren geleden uit het dorp vertrokken, zien ze links en rechts bekende gezichten. En thousiast worden herinneringen opgehaald. Zeker bij het bekijken van de fototentoonstel ling en vooral de lclassenfoto van 1950. Publi catie ervan in de krant blijkt te leiden tot een ware zoektocht: rondlopend met een briefje en foto probeert iemand het plaatje compleet te krijgen. En dat lukt! Ook de films uit 1954 en 2004/2005 zijn heel herkenbaar. De vereni ging ontvangt tal van geschenken. Heel bij zonder is de pendule die ooit Tante Jaantje toebehoorde. Dankzij de familie Holema staat die straks weer op zijn oude plek. Honderdvijftig eters! Na een kort changement tussen 5 en 6 uur, maken de gasten voor het diner hun opwach ting. Zo'n 150 in getal. Tijdens een uitgebreid Oudhollands diner weet tussen de gangen door Aris Bouwens (vergezeld door zijn echt genote Corrie) de eters uitstekend te verma ken. In onvervalst West-Fries - maar toch best te begrijpen - wisselen ze komische sketches af met gevoelige dan wel lachwekkende anek dotes. Vervat in een drieluik. Vooral de creatie van de Weight Watchers-dame werkt op de lachspieren. Die eet tijdens een plattelands vrouwenreisje alles wat haar goeroe verbo den heeft en neemt zich bij thuiskomst voor de volgende keer weer gewoon te gaan eten. Want die komkommers, tomaten en zo is toch eigenlijk maar niks! Stamppottenbuffet De maaltijd - met een goedgevulde groente soep vooraf en naar keuze griesmeelpudding, havermout- of rijstepap na - draait om een klassieker pur sang: een stamppottenbuffet. Creaties van slager Michel Kokkelkoren: zuur kool, boerenkool en andijviestamppot. Uiter aard met bijbehorende worst, spek en aanver wante heerlijkheden. Op speciaal verzoek brengt Aris daarna - oolc hij had 'verlegen lekker eten' - het hilarische circusoptreden van de onhandige clown, het dwarse 'varken' en de rondfladderende dui ven. Natuurlijk wordt de feestcommissie in de bloe men gezet, waarna alle gasten films kijken - sommigen zijn niet voor de beeldschermen weg te slaan -, de presentaties bezichtigen of over het verleden mijmeren bij de fototen toonstelling. Om 11 uur trekken de laatste bezoekers hun jassen aan. De reacties zijn lovend: 'prachtige avond,' 'héérlijk gegeten,' 'Aris Bouwens, da's lachen!' Tja, dat zouden we vaker moeten doen. Meer foto's van Wim Zeeman op onze website: www.historischeverenigingcallantsoog.nl -63.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 3