t>& Clock met Ct- El - Oo- Ct - Kcu W.Ros Geïnspireerd door de jubileum-'de Clock' van september jl., waarin diverse beroepen en bijzondere mensen uit het verleden onder de loep werden genomen, wil ik graag mijn bijdrage leveren aan dit bijzonder blad. Onder het motto Kunstenaars met een grote en een kleine K heeft Callantsoog ook schrijvers van naam binnen haar gelederen mogen verwelkomen. Albert Corne lls Baan tj er overleed 29 augustus 2010 op 86-jarige leeftijd. Hij kwam heel graag in Cal lantsoog. Toen in 2000 de Wijde Bliek werd opgeleverd was een van de eigenaren dan ook Appie Baan- tjer en zijn vrouw. Ze waren al regelmatig in Callantsoog gespot maar nu hadden ze er ook een eigen plekje. De Cock met Cé-Oo-Cé-Ka zoals wij hem alle maal kennen had het appartement gekocht om rustig te kunnen schrijven. Dat was in Me- demblik, zijn woonplaats, niet altijd mogelijk. Zij hadden altijd genoten van Callantsoog dus dit was een mooie gelegenheid. De heer Baantjer heeft in de Wijde Bliek één boek geschreven "De Cock en de dood van de helende meesters." In 2002 waren wij zo gelukkig het apparte ment van hen over te kunnen nemen, we wa ren al heel lang op zoek om in ons zo geliefde Callantsoog een appartement te kunnen ko pen en toen kwam, met bemiddeling van Car lo Peters van Callinghe, dit op ons pad. Omdat de familie Baantjer niet in de gelegenheid was zelf naar het Zijper Notariskantoor te komen werd het met volmacht overgedragen, waarna wij, met gebak en bloemen richting Medem- blik zijn gegaan om de sleuteloverdracht live mee te kunnen maken. Een heel gezellige mid dag was het resultaat: we hebben zijn huis be keken, zijn treintjes in de tuin bewonderd, z'n studeerkamer bekeken waar hij al zoveel boe ken had geschreven. Zijn vrouw vertelde dat het bivakkeren in Callantsoog was tegengeval len, de flat was te modern, de afwasmachine, wasmachine en droger stonden dan ook al lemaal nog onaangeroerd toen wij de flat in bezit kregen. Afwassen met een teiltje en een borstel was veel sneller en handiger! Later kwamen wij een passage tegen in een van zijn laatste boeken waardoor wij enigszins ge troffen waren. Een passage die voor Callants oog toch wel erg leuk is. In het boek "De Coclc en de broeders van de haat" uit 2005, drie jaar nadat hij het appartement had verkocht, schrijft hij op pagina 18: "Mijn vrouw wilde naar het Zwarte Woud. Een sentimentele her haling van onze huwelijksreis. Maar daar heb ik geen trek in. Ilc heb haar voorzichtig aange raden om maar weer een appartement te hu ren in Callantsoog. Dat hebben we vorig jaar ook gedaan... De derde etage in het gebouw De Wijde Bliclc, met een heerlijk uitzicht over de duinen tot aan het natuurgebied het Zwanen- water aan toe. Het is een fantastische stek om langs het strand te wandelen." Een mooi verhaal nietwaar? Een verhaal van historische waarde? In elk geval een mooi ver haal wat voor ons Callantsoog, De Wijde Bliek nog meer bijzonder maakt dan dat het al was. -75.- 'Waar ga je heen?' De Cock glimlachte. Mijn vrouw wilde naar het Zwarte Woud. Een sentimentele herhaling van onze huwelijksreis. Maar daar heb ik geen trek in. Ik heb haar voorzichtig aangeraden om maar weer een ap partement te huren in Callantsoog. Dat hebben we vorige jaar ook gedaan... derde etage in het gebouw De Wijde Bliek, met een heerlijk uitzicht over de duinen tot aan het natuurgebied het Zwanenwater aan toe. Het is ook een fantastische stek om langs het strand te wandelen.' De oude rechercheur staarde enige tijd nadenkend voor zich uit. 'Dat zal het wel weer worden.' ging hij rustig hoofdknikkend verder. 'Callantsoog, als niijn vrouw verstandig is.' Vledder krulde zijn lippen. 'En dat is ze?' De Cock lachte vrolijk. 'Doorgaans.' Vledder beet even op zijn onderlip. 18 'Wal Vled jong. De d

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 15