Id/Miemoruwv Sietze Planting, 1931 - 2010 Gré Bregman, 1946 - 2010 Sietze werd in Den Helder geboren. Toen de oorlog uitbrak voer zijn vader op de mijnen veger Isaac Sweeris. Bij zijn vertrek naar Enge land droeg hij Sietze op goed voor zijn moe der, broer en zusje te zorgen. Al snel moesten ze evacueren naar Friesland. Na twee jaar kre gen ze een huis vlak bij vliegveld Leeuwarden. Met zijn broer Follcert raapte hij steenkool langs het spoor. Na de oorlog kwam het gezin terug naar Den Helder. De mijnenvegers werden overgeplaatst naar IJmuiden, het gezin Planting verhuisde mee en op de MULO ontmoette Sietze Sara. Na zijn examen ging Sietze naar de Zeevaart school, maar zeeziekte maakte een carrière op zee onmogelijk. Sara en hij trouwden in 1955. Toen zijn pensioen bij de Hoogovens in zicht kwam besloten ze te verhuizen uit Driehuis naar Callantsoog. Daar maakte hij zich o.a. verdienstelijk voor de Historische Vereniging. Hij werkte mee aan de verlichting van de kerk toren vanaf het plein, balanceerde verschil lende keren op de trap tegen de verlichtings paal, zat bij de woensdag-werkgroep voor de boerderij, hielp daar bij het aanleggen van de zoldervloer, fotografeerde alle grafstenen op het kerkhof. Gesteund door Sara was hij bij de onthulling van de maquette op 4 mei jl„ liep in Eenigenburg mee van het café naar de kerk en naar het museum. In augustus werd hij met klachten opgenomen in het MCA en overleed daar, onverwacht, op 20 augustus. Gré werd op Keinsmerbrug geboren. Ze trouw de met Dick Bregman en ze gingen wonen op dat mooie plekje onder aan de Helmdijk in Groote Keeten. Gré was hulpvaardig, onderne mend, secuur en kordaat. Ze zette zich in voor de leefbaarheid van haar dorp. Ze was penningmeester van de Historische Vereniging van 2003 tot 2009. In die tijd auto matiseerde ze de contributie-inning ("het was meer werk dan ik dacht") en handelde onder andere de reparatiekosten van de stukgewaai- de weidemolen naar meer dan tevredenheid af. Ze was ook bestuurslid van de Stichting Callin- ger Erfgoed. Taalvaardigheid en verbeelding had ze geërfd. Die gebruikte ze, samen met Dick, bij veel feesten. "Geniet van het leven, het is maar zo kort" heeft ze veel keren gezon gen. Ze had een speciale band met tante Jaantje. Met Sara Planting en Marga Zeeman verzorg de ze inrichting van het slaapkamertje in de Boerderij. Voor een neven- en nichtendag organiseerde ze daar een excursie. Guus Zee man zou de gasten rondleiden. Zij, even eer der weg, verkleedde zich snel en zat als levend beeld aan tafel tegenover tante Jaantje. "Heb ben jullie het gezellig?" "Jazeker", zei Gré (na een tijdje) en ze stond op, tot aller schrik en verrassing. Dick en haar familie, speciaal haar twee kleinkinderen, zullen haar erg missen.

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 11