Het echtpaar kwam te wonen in de helft van een dubbel woonhuis aan Dorpsweg. Het was een koude hoekwoning, zonder centrale ver warming. De huizen aan de Zeeweg, richting Dorpsweg, waren er toen nog niet. Je keek zo naar het VW-bosje. Was het moeilijk om Den Helder te verlaten en in Callantsoog neer te strijken? Dat viel erg mee. Het wende vrij snel. Alleen in het begin, als 's avonds de laatste bus vertrok, was er het akelige idee van 'O jee, nu kunnen we niet meer van het dorp af.' Dorpsleven Reeds op 2 december bracht de post een brief voor Corry met een uitnodiging van de Plat telandsvrouwen om naar de kerstmiddag te komen. En het was natuurlijk meteen al sin terklaas. Juf List was 'toen ook al stokoud' en Corry werd op 5 december als helpende hand ingeschakeld om speculaasjes rond te delen aan de kinderen. Feesten en bijeenkomsten vonden plaats in de houten keet van Vries man, want Hotel Ben de Vries was net afge brand. Ook de kerstmiddag werd daar gevierd. Aanvankelijk vroeg ze zich af: "Wat doe ik hier? Ilc ken geen mens." Ze zat tussen me vrouw Correljé en mevrouw Raap. Aan de laatste had ze naderhand veel te danken. Zij sleepte de nieuwkomer overal doorheen. De vrouwen trokken veel samen op en bleven vele jaren bevriend. Met het overlijden van mevrouw Raap kwam er helaas een eind aan. Nieuwigheden Wim moderniseerde in opdracht de dorps school. Er kwamen tafeltjes met een formica blad en losse stoelen, in groepjes gerang schikt. En linoleum voor de vloeren. Een open luchtlokaal: een vierkante plek Em .g Mj op het schoolplein omgeven door een walletje met struiken. Schoolradio, over het eiland Hiva Nova. Het zaaltje werd aangelegd. Achterin kwamen vier douchecellen waar kinde ren na de gymles zich (gratis) opfristen. Andere dorpelingen konden er op bepaalde dagen gebruik van maken tegen een kleine vergoeding. Het leerlin genaantal groeide amper. Het bleef bij drie lokalen waarin zes klassen gehuisvest waren. Eens per jaar was er een sport dag en als een soort voorloper van Louis van Gaal voerde Wim verschillende schoolvoet- bal- en schoolhandbalteams menigmaal naar de overwinning. Corry zette in 1954 gymnas tiekles op voor meisjes en dames en voor de mannen van de voetbal-conditietraining. En ze nam de gymuren voor haar rekening van de twee laagste klassen, want juf List kon dat niet meer aan. Intussen waren ze verkast naar het nieuwe schoolhuis aan het Dorpsplein (oolc in 1954). Naast het schoolwerk kreeg Wim het met veel duw- en trekwerk voor elkaar dat ook De Badbode een meer eigentijdse vorm kreeg. En Corry kon als vertaler aan de slag met de eer ste brieven in het Duits die bij de VW binnen kwamen. En wederom werd Wim aangeraden te sollici teren, nu naar de functie als hoofd ener school in Amstelveen. Hij kreeg de baan per 1 augus tus 1959 en moest in een pas gebouwde grote school de boel op poten zetten en een onder wijzersteam van 14 man leiding geven. Corry was zeven maanden in verwachting. Het was niet zeker of de nieuwe flat op tijd klaar zou zijn. Ze vertrok in september naar haar ouders in Den Helder en in oktober 1959 werd doch ter Erica geboren. In een andere tak van on derwijs gaf Wim jarenlang economieles aan jongvolwassenen. Corry wierp zich ook hier op vrouwengym en maakte de veertig jaar vol! In april 1960 zaten ze voor het eerst in hun va kantiehuis aan de Kruisweg in Callantsoog. Ze wonen tegenwoordig in een seniorenflat aan de Rembrandtweg in Amstelveen. Voor hun jarenlange maatschappelijke inzet op allerlei gebied ontvingen ze beiden de erepenning van de gemeente Amstelveen en ook een lintje van de koningin. Rens Roos -1980 -24.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 4