Notulen vxrmjmrwtrqaderUia 16 april 2010 Sara Planting Om 20.00 uur opent Dries Blokker met een welkomstwoord. Rijdend richting 't Zand via de Abbeste- derweg vroeg hij zich af waarom er zoveel slingers in de weg zitten. Hij heeft dat opgezocht op een oude kaart van 1647. Het bleek dat er vroeger meer wegen waren, dejewelweg en Oost Jewelweg, nu is er Oosterweg. Maar in die oude tijd was rechttoe rechtaan minder belangrijk. Wij willen alles sneller, maar of dat beter is? Notulen van de vergadering van 16-04-2009 worden goedgekeurd. In- en uitgaande post. In verband met de plannen voor een plaquette op de muur van de kerk ter nagedachtenis aan de omgekomen bemanningsleden van Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau bij Callantsoog, is er veel heen-en -weerschrijven geweest. Verder geen dringen de zaken. Penningmeester. Wim van der Ham, de nieu we penningmeester legt ons de cijfers voor, er zijn geen vragen. De kascommissie doet ver slag bij monde van de heer Van Gosliga, alles is in orde bevonden en ziet er gezond uit. Wim wordt decharge verleend. De heer Van Gosliga treedt af en ontvangt een fles wijn als dank. In zijn plaats geeft de heer Lucas Pouwels zich op, dus is de kascommissie weer compleet. De Rabobank sponsort niet meer, maar heeft daarvoor een fietstocht in het leven geroepen. Als er voldoende leden van een vereniging meedoen, kan dat een bedrag van 250,- op leveren. Dus wie gaat er mee? Activiteiten Callinger Erfgoed. Guus Zeeman is verhinderd, Dick Leguit doet het woord. Er wordt nog steeds gewerkt, nu op dinsdagmorgen met een klein groepje. Er zou nog best een goede kracht bij kunnen. De penningmeester, Ben Tiebie is afgetreden, zijn post is overgenomen door Ap Strampel en Co de Bakker wordt secre taris. Er is de laatste tijd enige verwarring ont staan bij mensen hoe het in elkaar zit. Cor legt het uit: de Historische Vereniging Callantsoog is de basisvereniging, van daaruit is Stichting Callinger Erfgoed gevormd om de boerderij te beheren, dat is opstal boerderij. Daarbinnen is het Beheer Callinger Erfgoed tot stand ge komen en dat omvat de inventaris. Misschien moet er in de toekomst gepraat worden of het ook met minder lean, dat is misschien wel zo duidelijk. Redactie de Clock. Lammie de Ruiter doet ver slag van het digitaliseren van foto's die in ons bezit zijn, alle documenten, Badbodes, zaken die we van Frits Vos krijgen, kortom van alles wat er gebeurd is. Het archief begint ook al aardig vol te raken. Het Historisch Informa tie Punt (HIP) in de bibliotheek heeft weer een nieuwe presentatie, die verzorgd wordt door Lammie de Ruiter en Co de Bakker. Deze ziet er weer mooi en interessant uit. Dit keer het Reddingswezen door de jaren heen, met een mooie expositie in de vitrinekast. In het najaar is de volgende presentatie. Er is nog steeds ruimte voor verhalen in de Clock. Als u een verhaal of een artikel heeft, vertel het ons. Historische graven. Het werk gaat nog steeds door, helaas heeft onze laatste kracht, me vrouw Bea Smith, om gezondheidsredenen moeten afzeggen. Ook gaat zij gaat Callants oog verlaten. Wij vinden het erg jammer want nu is er weer een lege plaats. Molen. De molen draait met de nieuwe wieken uitstekend. Cees Zwaan zorgt er al vele jaren goed voor. Excursie. Op zaterdag 5 juni. We gaan naar Eenigenburg en Waarland. Cor Spijker regelt alles zoals vanouds. Rondvraag. Cor Spijker deelt mee dat we in het najaar 25 jaar bestaan, als iemand iets leuks of interessants weet om die dag te doen, laat het ons weten. Pauze Na de pauze is het woord aan de spreker van deze avond, de heer Dan van Lunsen. Hij geeft een nauwgezet verslag van de ondergang van een Brits vliegtuig in het Zwanenwater op 11 januari 1941. Er kwamen vijf bemanningsle den bij om het leven, vier zijn geborgen, één wordt nog altijd vermist. Alles is werkelijk onderzocht: waar het neergestorte vliegtuig gebouwd is en ook het Duitse vliegtuig, wie de bemanning was en de precieze herkomst. Misschien komt er in de toekomst een boekje over, dat zal voor velen zeer interessant zijn. Het was een boeiende lezing. De heer Van Lun sen wordt bedankt en de avond wordt afgeslo ten. Er waren 32 leden aanwezig. -40.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 20