De Barones kaA geen, kezmuw Zij veronderstelde dat de verkeerslichten voor de sier ook op zondag van kleur versprongen, en dat dat dus totaal geen betekenis had. Bo vendien was er vrijwel geen auto te zien op straat. Toen ze werd aangehouden hield Matty tegen over de agent vol dat je in de kop van Noord- Holland straffeloos op zondag de verkeerslich ten mocht negeren; sterker nog: op zondag werkten de verkeerslichten er zelfs niet! Beginjaren '60 kon je dit blijkbaar nog zonder gevolgen beweren, want of er ooit een bekeu ring is uitgeschreven...? William Siewertsen De stormen in 1894 hadden de duinen voor Callantsoog zwaar beschadigd. Aannemer Oldenburg voerde in 1895 het herstelwerk uit. Maar op 27 oktober 1897 werd in een brief van het provinciaal bestuur van Noord-Holland aan het bestuur van de polder Callantsoog verzocht om weer voorzie ningen te treffen voor een zwakke plek in de duinregel. Voor paal 13 waren de duinen 5.50 m A.P. hoog en 30 m breed. Dat vond de provincie te smal en over een lengte van 150 m moest de breedte minstens 50 m worden en het liefst 75 m. Er was haast bij en men moest vooral niet ver geten om eerst toestemming te vragen aan de eigenares van de duinen, mevrouw de Baro nesse Goethals, geboren Prévinaire. De polder was arm en de provincie zou weer meebetalen zoals in 1895 en Provinciale Wa terstaat zou hulp verlenen. Op 10 november kwam de hulp, een tekening en een bestek. Het werk moest zo vlug mogelijk worden Vierde van links: Jacob Bakker, vierde van rechts: Andries Siewertsen uitgevoerd en Provinciale Waterstaat had al onderhands aan twee aannemers een prijs gevraagd. Dat waren Oldenburg uit Bergen en Klok uit de Zijpe. Op 12 november kwam er antwoord van de barones. Zij had geen be zwaar tegen het graven aan haar duinen als men maar begreep dat zij eigenaresse bleef van afgegraven en verhoogde gronden, dat zij voor 1 februari 1898 vijftig gulden wilde ont- -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 15