I Wm Rudi Hoek en Marijke Glasbergen overhandigen de sleutels... zen van het podium afgereden zijn als de le verancier, de heer Dienaar, de wielen niet uit voorzorg had geblokkeerd. Blijkbaar kende hij de voortvarendheid van zijn oud-stadgenote! De heer Kalff (vader van mevrouw Langeveld) had voor deze gelegenheid een gedicht ge maakt dat hij voor de volle zaal voordroeg: Beste Zuster Boendermaker Voor U, vandaag een grote dag, Daar nu alle plaatsgenoten Het Heil van Uw arbeid overzag. Hier voor U een nieuwe wagen Die U werkelijk nodig heeft, Geen wind of regen zal U plagen Als Gij naar Uw patiënten streeft. Veel te lang heeft het moeten duren In dees grillige natuur, U ging talloos vele uren Krom gebogen over 't stuur. Nacht of ontij kon U niet deren Altijd stond U voor ons klaar, Totdat eindelijk het tij ging keren 't Volk stond nu eens voor U klaar. Dat U deze nieuwe wagen Op de draad mag gaan verslijten, Dat geen ongeluk U zal plagen Want dat zou ons heel erg spijten, 'k Hoop dat wij nog vele jaren Uw arbeid kunnen gadeslaan, Zowel bij ziekte, als bij baren Ons werk is hierbij afgedaan. Het gedicht geeft goed weer hoe de Callantso- ger bevolking de inspanningen van de zuster waardeerde. Als herinnering kreeg Matty het gedicht, voorzien van een tekening, cadeau. Mevrouw Rademalcer gaf een mascotte (een beertje) voor in de auto, waarna de zuster haar hierboven vermelde dankwoord sprak. Gezien het feit dat zij al een dankwoord klaar had moet de wijkverpleegster van Callantsoog en omstreken toch van tevoren geweten hebben van 'een auto', hoewel mogelijk het fijne er van haar niet bekend was. De zuster heeft jarenlang dankbaar gebruik gemaakt van dit grote cadeau, tot het auto- tje 'op' was en zij zelf een (rode) volkswagen kon kopen. Nog even een kleine anekdote met betrekking tot de Fiat: toen Matty op een koude dag tussen de middag thuis kwam voor het warm eten, had zij zolang een deken onder de motorkap over de warme motor gelegd, zodat deze niet te erg zou afkoelen. Voor de buren was het gelukkig een eenvoudig karwei om het begin nende brandje gedoofd te krijgen. Nog eentje: Matty reed op een zondag in haar autootje met een vaartje van 70 km per uur naar haar jongste zus in Amsterdam. In de hoofdstad lette ze totaal niet op de verkeers lichten, want: op zondag werken de verkeers lichten toch niet? En of het licht nu groen, oranje of rood was, Matty trok zich er niets van aan. V.l.n.r. de heer Dienaar, zuster Boendermaker, burgemeester Correljé v -34.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 14