Verslag 2009 Jaap dan niet thuis kwam. Hij dook onder in de hooiberg en bleef er slapen. Na de oorlog kwamen ze te wonen op Achter weg 13, naast het pand dat later 'het Coraaltje' werd. Daar bleven ze zeventien jaar. In 1951, zeven jaar na Maarten, werd Nelie geboren - vernoemd naar Klasina's moeder. Maar het meisje werd maar twee en een halfjaar oud. In 1955 werd de tweede dochter geboren, die ook de naam Nelie kreeg. Onder eigen dak In 1962 besloten de ouders van Jaap, die al wat op leeftijd waren, in Callantsoog te gaan wo nen. Ze konden een kamer krijgen in het be jaardenhuis 'Huys ten Oghe', dat net geopend was. Maar, o schrik! Ze moesten samen op één eenpersoonskamer. De twijfel kwam omhoog, deden ze hier wel goed aan? Maar hun kinde ren hebben het doorgezet. "Altijd doen," zei den ze. In die éénpersoonskamer kregen ze twee bedden boven elkaar. Het was een hele overgang, maar ze hebben er toch met plezier gewoond. Jaap en Klasina werd gevraagd of zij hun huisje aan de Achterweg 3 wilden kopen. Dat deden ze met instemming van de hele familie en ze zijn er met hun kinderen weer ingetrokken. Nu woont Klasina hier al 47 jaar. En totaal 64 jaar aan dit weggetje. "Dit is mijn thuis. Mijn herinneringen liggen hier. Maar jammer van dat lelijke appartementengebouw op het duin en de flats tegenover me. Het is ons dorpje niet meer. Als ik zaterdags met mijn boodschappen door het seniorenbusje thuis gebracht word, zeg ik altijd: "Nu komen we weer in de stad." Sara Planting Inleiding In 2009 zijn er enkele belangrijke zaken aan de orde geweest voor de vereniging. Allereerst het Historisch Informatie Punt (HIP) in de bibliotheek. Op 22 oktober was de eerste avond dat het HIP naar buiten trad met een lezing voor onze leden en alle andere belangstellenden. Wij hebben de presentatie gecombineerd met onze najaarsvergadering, zoals blijkt uit het verslag in de Clock nr. 4 - 2009 biz. 80. We hopen dat het een succes wordt voor leden, bewoners en recreanten. Tevens zijn we begonnen met ons beheer over acties op het blad en dat is leuk om te horen. het nollenveldje achter het restaurant dat nu weer de mooie naam 'De Wijde Bliclc' draagt. Het zwerfvuil is verwijderd en we hebben het keldertje opgeruimd. Daar zal nu een hekje voor komen, zodat het schoon blijft. Ledenbestand Zoals vermeld in het verslag van de najaars vergadering, zijn we ons daarover aan het beraden. De teruggang in ons ledental is gro tendeels een leeftijdsverschijnsel. Voor een levende historische vereniging moeten we proberen jongeren warm te maken voor onze vereniging. Bestuur. Wim van der Ham trad toe tot ons bestuur als nieuwe penningmeester. Hij volgde Gré Breg- man op. Activiteiten De Clock Zoals we van de redactie gewend zijn was de Clock weer prima verzorgd met veel interes sante artikelen. We krijgen ook altijd veel re- Begraafplaats We hebben het hele seizoen met vier dames kunnen werken dus dat was een luxe. Het kerkhof ziet er dan ook weer goed uit. In het najaar hebben we nieuwe krokusjes geplant en nu maar hopen dat de plantsoenendienst niet te vroeg maait. Dan kunnen we er weer jaren plezier van hebben. HIP Er zijn in de bibliotheek twee presentaties geweest: de eerste over het ontstaan van Cal lantsoog en Groote Keeten, de tweede over de vergeten oorlog van 1799. Molen Kees Zwaan, onze molenaar heeft het weer goed gedaan. De molen draaide vrolijk op de wind en er waren geen problemen. We hopen er een mooi 2010 van te maken met interessante vergaderingen, een mooie excur sie en - zoals gemeld op de najaarsvergadering - een herdenking van het vergaan van het fre gat de Johan Maurits van Nassau in 1940. -10.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 12