Trouwdag Jaap en Klasina om Klasina op te halen en thuis te brengen. Eerst netjes bij de achterdeur afzetten, later een zoen en in oktober 1938 was het 'aan'. "Dat moest groeien, hè." Jaap Jaap Bakker werd geboren op 23 september 1920 aan de Scheidingsvliet in Koegras. Va der Maarten Bakker en moeder Cornelia Toes hadden negen kinderen, drie jongens en zes meisjes. Jaap was de op één na jongste. De kinderen gingen lo pend naar de lagere school in Callantsoog. Om af te snijden dwars door het land achter de boerderij van Arie Schenk langs, 's Winters als het gevro ren had, was het een makkie. Na de lagere school raakte Jaap te werk bij landbouwbedrijven in Groote Keeten en Callants oog. Tot na de oorlog werkte hij op de boerderij van Dirlc Het jonge stel trouwde in 1942, toen Klasina twintig was, maar er was geen leeg huis be schikbaar. Dan maar inwonen bij haar ouders aan de Callantsogervaart. Kort daarna moes ten ze evacueren. Haar vader en moeder gin gen naar Den Helder, maar echtgenoot Jaap wilde niet naar die 'bommenstad'. Toen trok ken ze in juli 1943 in bij haar schoonouders, op Achterweg 3. In oktober 1943 kregen ze de beschikking over een houten zomerhuisje bij Wout Roos. Daar zijn ze dus eigenlijk echt be gonnen. Maar het zat niet mee want ook dat was van korte duur. Oude Roos was kolenboer. Hij had een grote houten schuur en die moest samen met het zomerhuisje naar Hollywood verhuizen. En Klasina was ondertussen in ver wachting. Gelukkig waren haar ouders weer terug op het oude plekje aan de Callantsoger vaart en het paar kon bij hen in. Daar is in april 1944 zoon Maarten geboren. Van juni 1944 tot juni 1945 woonden ze we derom in het zomerhuisje van Wout Roos, dat op het land van Swaerts weer was opge bouwd. Dat was een akelige tijd. Jaap werkte op de boerderij van Schenk. Er was nog al eens een razzia in die tijd en het kon gebeuren dat Trouwdag Maarten, 28 april 1967 - Jaap, Maarten, Klasina, Nelie Schenk aan de Helmweg maar in de vijftiger jaren koos Jaap voor meer zekerheid en ging, net als zijn vader, bij de firma Daalder aan de kust werken. Later kwam hij bij het water- en wegenbouwbedrijf van Fred Spoor terecht. In die tijd werd overal riolering aangelegd, dus er was werk genoeg. Met zijn zestigste ging hij in de VUT, want hij kreeg last van zijn benen. In 1997 is Jaap overleden aan kanker. Huwelijk -9.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2010 | | pagina 11