lie Semplonius. Op de foto het PEN-huisje en de woning van Adriaan en Jannetje Buis. De kap- berg is niet meer te zien en de woning is in de tweede wereldoorlog gesloopt. In de jaren 1947-'48 is op die plek een nieuw huis ge bouwd .Thans woont daar de familie Piet Kruit Gbrzn. Het fraaie hek links stond waarschijnlijk voor het huis van Klaas Rietvink. 1938 Voor zover mij bekend onder voorbehoud van links naar rechts: Jan Tromp junior, Eduard Vos, Siem Schagen, Henk Bakker (Grote Henk), Jacob Hollander, Gert Baken (Holstein), Piet Bakker, NN, Piet Mooij, Jacob Kruit?, Klaas Ba ken, Kees van Twuijver en Aris Vriesman. Dorpsweg Ik vermoed dat deze van ongeveer 1930 is. Uiterst rechts is de schuur en een stukje dak van de woning van Adriaan Vader en Jannetje Buis te zien. Duidelijk is de herkmachine te herkennen. Het huis midden op de foto werd bewoond door familie P. de Jong. De kippen- boeten stonden er toen al. Links op de achter grond, het boothuis van de KNZHRM. tankstation. Duidelijk is te zien de zuil-met-ster. ren eigenlijk was. Bevrijdingsfeest? Koningin nedag? Mochten er lezers zijn die de redactie meer informatie kunnen geven, gaarne. Op het hierbij afgedrukte fotootje loopt de schrijver dezes aan de hand van z'n (toen nog) buurvrouw Geertje Kater-van de Berg (beter bekend als dove Geertje). 'Mijn tweede moeder' werd wel eens gezegd. Jarenlang heb ben Geertje en Dirk Kater geboerd op 't spuitje wat nu lcledingboerderij is. Daarnaast woonden wij (Piet, Lies en ik) in het kleine witte huisje, Dorps plein 14. De dames op de oever van de sloot waren stu dentes van de vereniging Phoenix. Ze huurden 'gemeubileerd' bij de familie Aai Thomasz. Zij woonden in het met vlag getooide huisje, eerder bewoond door G. ten Boekei Gzn. Aai Thomasz. runde daar vanaf 1922 een Texaco Jan en Trijn Kater hebben later de boerderij met land overgenomen en zijn Geertje en Dirk gaan wonen in het huisje naast het VW-bos, nu bewoond door de fami- -64.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 4