Alles behoorde bij de boerderij be woond door de familie Schermer- horn. De heer Jaap Visser werd rent meester. Hij bouwde later 't spuitje waar nu nog steeds Gré en Dick Breg- man in wonen. Herkenbaar zijn van links naar rechts: Piet Mooij, Arie Thomasz, Gert de Vries, Piet Rruis- veld en Piet de Vries. Fietstochtje Plattelandsvrouwen aan weerskanten van de weg. Een en ander in opdracht van 't Hoge Huys. Lange Vliet anno 1940 Via Arie Zeeman in Groote Keeten 'commen taar' bij de foto gekregen. Hij is genomen in 1940. De huizen, want het waren er twee, wer den als 'tweeling' gebouwd aan de Lange Vliet De dames waren zomaar een dagje aan de toer. Naar eindpunt Bergen om daar een be zoekje te brengen aan de echtgenote van een politieman die hier maar kort 'gestaan' heeft. Onderweg werd er gepicknickt met zelf mee gebrachte belegde broodjes. Dat gebeurde on der andere in Camperduin. Wanneer was dit? Uit de oude doos opgediept met een groot vraagteken wanneer dit feestelijke gebeu- Kermis in de jaren zestig Kermis met gemaskerd voetbal. Lachen, gieren, brullen. Vanwege de no dige 'pinten' uiteraard. Zelfs het kermisdansor- lcest was aanwezig op het toenmalige voetbal veld, waar nu het Dorps huis staat. Jammer ge noeg heb ik maar een paar namen: tweede van links gehurkt Piet Mooij Jzn. (de helft van Piet en Lies), negende van links met gespikkelde jurk: Jan Mooij (vader van Sie- men en Teun 'de post'). Ik hoop van harte dat lezers/kijlcers meer namen kunnen noemen. We zien staand naast hun stalen ros van links naar rechts: Geertje Eriks-Mooij (moeder van Riet Borst), Trien Johannes-Bart (moeder van Nel de Vries), Lies Mooij-Doorn (moe der van Jan Mooij Pzn), daarachter Marie Balcen-Vries (moeder van Piet Baken), Gré Vries-Piersma, Trijntje Schenlc-Pluister (met witte kraag), Trien Vogelzang-Dek ker, Jannetje Kos-Duit (vooraan), Mien Schmidt-Baken (achteraan), Brechtje Zwaan-de Jong (met lichte jas), Jaantje de Wit-Vos (tante Jaantje) en Jannetje Vos- Bij kes.

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 3