'Jm Mavij Special' Prachtig e cnuvt In 2004 overleed Jan Mooij Pzn. Jan was vele j a- ren een trouwe leverancier van foto's en arti kelen voor De Clock. Hij had het geduld en de gave om oude foto's langdurig - wij vermoe den met een vergrootglas - te bestuderen om de afgebeelde scènes en personen te determi neren. Hij rustte niet voordat hij alle gewenste gegevens had opgediept. En daar was vaak intensief speurwerk voor nodig: navragen bij dorpsgenoten, spitten in archieven. Des te opvallender is het, dat Jan tot een zeld zaam hoge productie kwam. Zo hoog, dat lang niet alles direct in onze kolommen kon wor den opgenomen. Tot op de dag van vandaag - vijfjaar na zijn dood! - beschikken wij nog over ongepubliceerd werk. Maar helaas, aan al les komt een eind, zelfs aan Mooijs bijdragen. In deze Clock nemen wij afscheid van hem. Maar dat doen we in stijl: met meerdere ar tikelen drukt onze voormalige redacteur een belangrijk stempel op deze editie. Een soort 'Jan Mooij Special' dus. Jan Mooij Pzn. Honderdjarige Op het verzoek "Kom effe binnen, ik heb nog wat voor je" ben ik graag ingegaan. Wat bleek namelijk toen ilc binnen was bij Frans en Geer tje (van Ginkel-Mooij): een pracht van een ouwe foto. "Neem hem maar mee, je mag hem houwe." Dagenlang de foto 'gelezen' en ieder die hem zag, zei:"Oh, dat is de boerderij van Jaantje en uiterst rechts, daar heeft Nel Glasbergen-Tho- masz gewoond." Mis evenwel. Na lang speuren aan de hand van bij gaande panora mafoto, denk ik het te hebben ge vonden, kijk en vergelijk. Verwijzend naar de boeken 'Callantsoog vroe ger en nu' en 'Oude Prenten' zien we van links naar rechts op de optochtfoto: gedeelte win kelhuis Maarten Hoek; daarnaast, iets naar achter staand, onbekend; dan woning Gerrit Baken Jbzn; boerderij Jacob Mooij; huisje Piet Mooij Pzn (inderdaad voorvader schrijver de zes); gedeelte dak van boerderij Jacob Vos Azn; kruidenierszaak Klaas ten Boekei. De voor die tijd toch wel grote toe loop van mensen heeft stellig te maken met de viering van de 100ste ver jaardag van Geertje van den Berg-Mooij op 10 april 1913. Er was een muziekkorps uit Julia- nadorp. Op de feestfoto staat op het vaandel te lezen 'Harmonie Koe gras'. De foto is dus van dezelfde datum. Geer tje is uiteindelijk 102 jaar oud geworden.

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 2