Ncrtwlm NaJa^Sd^aaderüia deze naam ben tegengekomen en het komt ook op geen enkele toponiemenkaart van het Zwa- nenwater voor. Ook navraag bij de huidige be heerders en Dick Woets leverde geen enkele dui delijkheid op. Vooralsnog ga ik er vanuit dat we dit eiland (je) moeten zoeken in het Tweede Wa ter. Temeer omdat er in de oorlogsjaren, zoals blijkt uit geallieerde luchtfoto's, geen eilandjes in het Eerste Water lagen. Wordt vervolgd Bronnen: A. Krijnen - Geschiedenis van beheer en gebruik van het Zwanenwater, doctoraal scriptie Vrije Universiteit Amsterdam, april 1982. J.P. Strijbos - Op vogelexcursie. Verslag over de excursie van het Onrnithologisch Con gres naar het Zwanenwater op 5 juni 1930. De Levende Natuur 36:257-262, januari 1932. J.P. Strijbos - Korhoenders in de Kennemer- duinen. De Levende Natuur 46:176, januari 1942. J.P. Strijbos - Het Zwanenwater in vroeger ja- ren, De Pieper 8:10, november 1969. J.P. Strijbos - Het Zwanenwater, Natuurbe houd 4e jr.g nr.l, 1973. K.H. Voous - In de ban van de vogels, Utrecht 1995. D. Woets - Vogels van het Zwanenwater, Klaas Woudt bv, Zaandijk 1972. Met dank aan de Heimans Thijssestichting voor het verkregen bronmateriaal. i/zrSara Planting Donderdag 22-10-2009 De vergadering was deze avond op een andere locatie dan we gewend zijn - in de bibliotheek aan de Schoolstraat - en was gecombineerd met een lezing over de Oorlog van 1799, die hier langs de kust van Noord-Holland heeft gewoed. De lezing werd verzorgd door de heer Diederik Aten en alles was onder leiding van de bibliotheek. Een half uur voor aanvang hadden we een korte vergadering voor de leden van onze ver eniging. Dries opende deze bijeenkomst en deelde mee dat alles zijn gang gaat. We hebben een plan om in het kader van de dodenherdenking op 4 mei, dan is het weer een vijfjarige herdenking, speciaal aandacht te besteden aan het marinefregat de Johan Friso, die hier voor de kust van Callantsoog door oorlogsgeweld is vergaan. Hoe een en an der zal verlopen, hoort u nog van ons. Door afwezigheid van de heren Leguit en Zeeman, met berichtgeving, was er niet veel nieuws over Callinger Erfgoed, maar alles gaat goed met de boerderij Tante Jaantje. Het ledental gaat wel achteruit en dat baart ons zorgen. Door de hoge leeftijd van een groot aantal van de leden is dat natuurlijk een voor de hand liggend probleem, maar het is jammer dat jonge mensen de plaatsen niet invullen. We gaan ons hier terdege over bera den. Na een kleine pauze is het woord aan de heer Aten. Hij neemt ons op een boeiende manier mee in de loop van die oorlog, het begin en de reden van deze ontzettend veel mensenlevens kos tende strijd. We hebben tien jaar geleden ook een grote herdenking van deze oorlog gehad, dus helemaal nieuw was het voor velen van onze vereniging niet. Maar alles werd toch weer anders gebracht en vooral ook met nieuw beeldmateriaal en met meer persoonlijke voorvallen over de verschil lende krijgsheren en bewoners. De aanwezigen konden tevens kennis nemen van het Historisch Informatie Punt (HIP) dat een nieuwe digitale presentatie heeft, ver zorgd door Lammie de Ruiter, de familie Blok ker en Co de Bakker. Zij hebben weer een mooi product afgeleverd. De sluiting is om 22.15 uur. -80.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 20