Terug in Callants- oog werd de Oter- lelcer Staf een week lang trots tentoon gesteld in de Dixie Bar. 'Daarna hebben wij hem verstopt in onze kazerne. Gat in het plafond gemaakt, staf erin, opnieuw gestuukt. Het ene na het andere korps kwam bij ons zoeken.' De pen ^eel van het brandweerteam anno 2009. Met spuitgast lacht. Hij weet nog dat er veel bier v.l.n.r.:LeodeWit,JohnvanMuyen, Sjaak Stam, Piet werd omgezet in die tijd: 'Zoveel, dat sommi- Bleijendaal (oud-lid), Gerard Sneekes, Willem Ram- ge echtgenotes wat bedenkingen kregen. pen (oud-lid), Jan Bosse en Harry Bijpost in portier Uiteindelijk hebben we door enkele hints te geven het zoeken wat makkelijker gemaakt. Het was leuk 'm te hebben, maar we waren opgelucht toen hij weer weg was.' 'Ook vrouwen zijn welkom' Het korps steekt z'n energie overigens liever in de praalwagen voor Koninginnedag. Met vereende krachten wordt dan een thema tot uitdrukking gebracht. In 2008 werden ze eer ste met hun visie op de ark van Noach. De brandweermannen vallen zo vaak in de prij zen met hun creaties ('dat is niet zo moeilijk, hoor,' relativeert Harry, 'zoveel doen er niet mee'), dat het menigeen verbaasde dat ze er de laatste keer naast grepen. Wie de korpsleden gezamenlijk bezig ziet, be grijpt dat de meeste vrijwilligers er jarenlang blijven zitten. Vanwege de spanning. Vanwege de gezelligheid. En je doet iets voor de ge meenschap. Geïnteresseerd? Ze komen elke maandag avond om half acht bijeen in de kazerne te genover het dorpshuis. Je kunt er gerust even binnenwippen. 'En vergeet niet te vermelden,' drukken Harry Bij post en Gerard Sneekes de verslaggever op het hart, 'dat vrouwen ook welkom zijn!' Harry Bij post, die ook lid is van de reddings brigade en van de KNRM en mede vanuit die functie ervaring heeft met mensen met plot selinge hartproblemen: 'Een defibrillator werkt uitsluitend bij hartritmestoornissen en dan nog alleen als je er heel snel bij bent, dus binnen enkele minuten. Als wij over het appa raat beschikken, wordt van ons verwacht dat wij na een melding binnen tien minuten bij de patiënt zijn. Dat is dus te lang. Dat moet dan eigenlijk teruggebracht worden tot vijf minuten.' Oterlelcer Staf in toiletpot Gerard Sneekes kent de traditie van de Oter lelcer Brandweerstaf natuurlijk ook. 'Vroeger was er echt sprake van roven. Daarom werd ie zelfs 's nachts bewaakt. Maar het gebruik is een beetje in het slop geraakt. Mensen hebben niet altijd zin om er tijd in te steken en het wordt ook steeds moeilijker 'm te pakken te krijgen. Ze gaan nu zo ver, dat in nieuw te bou wen kazernes zelfs geheime plekken worden bedacht om hem te verstoppen. Tja...' Maar ooit, in de tachtiger jaren, had het Cal- lantsoger korps de staf enkele maanden zelf in zijn bezit. Gerard: 'Onze collega's in Koedijk hadden hem in die tijd. Wij erheen. Overal zoe ken, maar nergens te vinden. Tot iemand voorstelde op het toi let te kijken. Toen ons daarop direct een biertje werd aange boden, begrepen wij dat we beet hadden. Wel, wij naar de wc, pot eraf geschroefd en jawel, daar lag ie onder!' -76.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 16