en broertje Gert-Jan hobbelde graag achter zijn grote voorbeeld, broer Teun, aan. Als je iets aan hem vroeg zei hij: 'Ik moet eerst aan Teun vra gen.' Gert-Jan was een heel rustig jongetje. Op een keer stond de kinderwagen met baby Gerie buiten. De overburen vroegen of ik een lcoppie kwam doen. 'Nou eentje dan' dacht ilc. Tot mijn grote schrik was de wagen weg toen ik terug kwam. Een eind verderop in de straat zag ik de jongens worstelen om de kinderwagen de stoeprand op te krijgen. Ilc er achteraan op de fiets om het spul weer naar huis te halen. oud boerderijtje en betrokken het pandje aan de Bergerweg. En wij kregen de beschikking over het boerderijtje." Het stamt uit 1881 en was ook eigendom van 't Hoge Huys. Een krot was het. De bedsteden en veestallen zaten er nog in. Er vond een grondige verbouwing plaats die het pand veranderde in een woonhuis. Het had nogal wat voeten in aarde bij de ambtelijke molens voor ze voet over de drempel konden zetten. Op 1 juli 1957 was het zover. Net op tijd want twee weken later werd een derde zoon ge boren. Ze noemden hem Henk. Zusje Gerie wilde een paar jaar later ook met haar broers mee op route, ze kroop ge woon onder het draadhelc door. Dat vond ik geen goed idee en bond haar met een lang touw aan een van de paaltjes vast. Op een gegeven moment zag ik haar niet meer. Bleken de broertjes aan de wandel met hun zusje aan het lange touw! Ilc er maar weer achteraan." Ze bleven zes jaar in Den Helder wonen. Andere baan Klaas: "Mijn baas deed inmiddels veel taxa ties en ik zou het architectendeel op mij nemen. Het schoot echter niet op met zijn belofte deze werkzaamheden aan mij over te dragen. Dat werd ik zat en begon te sol liciteren naar een andere baan. In oktober 1956 kwam er op een avond om half ne gen iemand aan de deur in reactie op een van mijn sollicitaties. Dat was meneer Bijl, ar chitect. Binnen drie kwartier was het voor me kaar. De volgende avond moest ik bij hem langs komen om de dingen verder af te spreken. Daar ik zelf geen vervoer had ging ik achterop bij broer Jan, die een motor had. De overeenkomst werd gesloten. Ik kreeg de baan en moest nog dezelfde week beginnen. Zo kwam ik terecht bij de maatschappij 't Hoge Huys in Alkmaar. De tekenkamer van het bedrijf zat in Bergen, bij meneer Bijl thuis. Ilc kwam bij de buitendienst terecht in de functie van opzichter. Het was wel zaak dat ilc in Bergen ging wonen. Er stond net een huisje leeg aan de Bergerweg, eigendom van 't Hoge Huys. Daar konden we in. Bij het aanvragen van een woonvergunning kreeg ilc op het gemeentehuis te horen dat 't Hoge Huys dat niet zomaar zelf kon beslissen. We kregen dus geen toestemming. Met veel oppasgeregel in Den Helder was het schoonmaakwerk al ver richt. Wat een domper. Vervolgens vonden er onderhandelingen plaats over een driehoelcs- ruil. Er was iemand in Bergen die naar Den Hel der ging, een ander stel mensen moest uit een Op vakantie bij opa en oma Eriks aan de Abbestederweg -1954 Het nieuwe adres bleek een geweldige woon plek. Een groter, vrijstaand huis met een ruim erf rondom. Aan de achterkant lag een landje dat iemand gebruikte om paarden rond te laten draven (een singel). Als er geen paarden liepen werd er vaak gevoetbald door kinderen uit de buurt. Het landje is verdwenen maar mensen die er vroeger speelden hebben 't er nog over. Marieke, de tweede dochter, arriveerde in 1959. Oma Borst kwam Riet nog een keer bijstaan met de bevalling. In 1975 werd er nogmaals flink verbouwd. Op de nominatie deze keer een ruimere keuken en centrale verwarming. De kinderen groeiden op en gingen naar school. Ze vonden allemaal werk, kwamen een levenspartner tegen, kregen zelf kinderen. De familie is uitgebreid met twaalf kleinkinde ren en twee achterkleinkinderen. Klaas werkte altijd met plezier bij 't Hoge Huys en bleef er in dienst tot 1987. Riet en Klaas genieten nog steeds van hun boerderij huis en voelen zich al 52 jaar thuis aan de Oude Bergerweg. -70.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 10