Hi&orkck trvjvriMMiepmtt ut BiMiotkeek Hg8H8aasSia«BH De auto parkeren in het centrum van Callants- oog nabij de muziektent op het dorpsplein. U gaat terug naar het V.V.V. kantoor en daar de trap op, rechtuit naar het strand, dan rechtsaf en al wandelend passeert u paal 13, 12, 11. Bij paal 10, (Groote Keeten) de opgang nemen tegen het duin op, rechtuit naar de verharde weg en dan scherp rechtsaf zodat we teruglopen langs de duinvoet richting Callantsoog. We hebben nu links van ons de weilanden en rechts de duinen. Iets vóór het dorp gaan we linksaf de Abbestederweg in (op de hoek links een trans formatorhuisje met bordje Duinwegen komen langs enkele kampeerterreintjes. We gaan op de viersprong rechtdoor. Op de volgende vier sprong (waarvan linksaf een graspad is) rechts af (voor ons een witte boerderij met rieten dak, naast ons een boerderij met rood pannendak). Na het witte huisje, nummer 1 Het Juttersnest gaan we rechtsaf een met puin verhard pad in. Het pad slingert langs een gedeelte waar een stukje bos is aangeplant. Rechts wat groepjes dennen met tussendoor zicht op de weilanden en een kampeerterrein. Na enkele bochten wordt het pad een zand weg en lopen we langs een ontoegankelijke eendenkooi, links van ons. Wij blijven het zandpad volgen tot na een open stuk rechts ook een bosje is en komen vervolgens bij een driesprong. We blijven rechtdoor gaan met nu rechts wat lage embryonale duintjes en links een eikenhakhoutwal met daarachter de wei landen. Na de bank, links in een inham, het zandpad aflopen tot de viersprong waar het overgaat in een asfaltweg. We gaan rechtuit en passeren rechts een den nenbosje en aan de linkerkant het huisje Landsend en een boerderij. Zijwegen negeren en na de twee witte huisjes met blauwe lui ken op de driesprong rechtdoor. Zo ook op de volgende in de richting van de inmiddels zichtbaar geworden kerktoren (tussen enkele huisjes links een met schelpen bedekt anker). Nu hebben we de kerk aan onze rechterkant en gaan rechtdoor tot bij de asfaltweg aan de duinvoet naast Hotel Callant, dan rechtsaf naar het dorpsplein waar de auto ons wacht. Annelies Koelewijn 0p 18 maart jl. is in de bibliotheek (Schoolstraat 1) het Historisch Informatie Punt geopend. Vesti gingscoördinator Agnes Kluft kon meer dan vijftig bezoekers welkom heten. Nog voor de officiële opening werd verricht was het al een heel gezellige bijeenkomst, waarbij veel (bestuurs-)leden van historische verenigingen en musea uit de Kop van Noord-Holland elkaar troffen en informatie uitwisselden. Een verslaggever van de Omringexpres maakte een beeldverslag en ook radio Noord- Holland kwam langs om een aantal bezoekers en initiatiefnemers te interviewen. Frans Diederik, archeoloog uit de regio, ver telde in het kort zijn visie op de ontstaansge schiedenis van Callantsoog. De officiële ope ning werd verricht door wethouder Morsch. Het Historisch Informatie Punt is in samen werking met de Historische Vereniging Cal lantsoog en het Zij per museum ingericht. In de vitrinekasten worden historisch interessan te voorwerpen tentoongesteld. Zo zijn er onder meer kogels en een oude houten schooltas te zien. Deze zijn eigendom van museumboerde rij Tante Jaantje. Op een televisiescherm wordt een doorlopende presentatie vertoond over de ontstaansgeschiedenis van Callantsoog en Groote Keeten tot 1799 in onder meer teke ningen en gedigitaliseerde landkaarten. Uiter aard is er ook foldermateriaal beschikbaar en zijn er boeken over Zijpe te vinden. De compu ter geeft toegang tot oude regionale kranten van het Regionaal Archief in Alkmaar. Ook is hier de complete Niestadt Beeldbank over Cal lantsoog te raadplegen en kan men gedigitali seerde oude ansichtkaarten bekijken. Enkele keren per jaar zal een nieuw thema uit de recente of verre geschiedenis gepresenteerd worden. Van september 2009 tot en met de cember 2009 zal in het Historisch Informatie Punt een presentatie te zien zijn over het be langrijke jaar 1799. Het jaar waarin de Engel sen en de Russen Nederland binnen vielen. Als u voor dit thema gegevens, voorwerpen of anderszins informatie kunt aanleveren, nodi gen wij u van harte uit zich te melden bij Lam mie de Ruiter, telefoonnummer 0224-581850. Aan haar kunt u ook ideeën voor nieuwe thema's doorgeven. Zo wordt het Historisch Informatiepunt van en voor de inwoners van Callantsoog en Groote Keeten. -27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 7