In W£PMrnM4t: JaMMie Prmniy-lfixhsuiJc Slechts een paar weken na haar 71-ste verjaardag heeft Jannie Provily de strijd tegen haar ziekte op moeten geven. Gedurende vele jaren wist ze elke keer weer moed en hoop te verzamelen om door te gaan. Ze bleef in goede en slechte dagen enorm betrokken bij het werk voor redactie en bestuur. Wij, de redactie, waren steeds van harte welkom op de Dorpsweg om onze wekelijkse bijeenkomst te houden. Altijd kregen we wat lekkers bij de koffie als we eerst de dorpsnieuwtjes uitwisselden om daarna aan de slag te gaan voor weer een nieuwe Clock. Vullen van een Clock was geen probleem, mede dankzij Jannie. Het was verbazend hoeveel ze wist. Of het nu ging om familierelaties of jaar tallen of gebouwen of gebeurtenissen of foto's of... Jannie wist het allemaal. Helaas moesten we Jannie op een gegeven moment missen bij onze wekelijkse bijeenkomsten. Door haar ziekte kon ze ons niet meer thuis ontvangen. We weten dat ze het enorm miste! Een enkele keer kwam ze toch nog even een kijkje nemen op de nieuwe vergaderlocatie, gebracht door Aad. We hadden al onze vra gen dan opgespaard en brandden los: "Jannie, weet jij waar deze Ze was van onschatbare waarde voor onze redactie. Ze deed veel, bijna teveel om op te noemen, maar een paar dingen wil ik toch naar voren halen: de artikelen in de Clock: onder andere over de geschiedenis van de VW van na de oorlog, campings en beheer ders rond Callantsoog, pension Seinpost, het orgel in de kerk. De vele interviews (meer dan 20!) wa ren ook altijd een plezier om te lezen. Doordat ze zoveel wist over de geschiedenis van Callantsoog en zijn inwoners, kon ze altijd de juiste vragen stellen waardoor er een mooi beeld ontstond van de geïnterview de. Aan het boek 'Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten' heb ilc bijzon dere herinneringen. Samen hebben we overal gezocht naar oude foto's, fotoalbums doorge spit bij haar thuis en dorpsgenoten. Jannie wist daarbij altijd precies te vertellen waar de foto was genomen. Dat was gemakkelijk, want voor de nieuwe foto's hoefden we dan niet lang te zoeken naar de standplaats. Gelachen hebben we om de capriolen die we allemaal moesten uithalen om de juiste foto te maken. foto is gemaakt? Weet jij wie op deze foto staat?" Ze kon alle vra gen beantwoorden. Na verloop van tijd heeft ze de moeilijke beslissing moeten nemen om te stoppen met het redactiewerk. Toch bleef ze op de achtergrond onze vraagbaak en ging ilc regel matig met een paar foto's bij haar op bezoek. Wij waren bezig met het archiveren van alle foto's en dankzij het voorwerk dat zij had gedaan konden wij doorgaan op de ingeslagen weg. Tijdens een indrukwekkende sa menkomst in de kerk van Callants oog hebben we afscheid genomen van Jannie. De kerk was te klein, een teken dat velen haar de laatste eer wilden bewijzen. Het moet voor haar man Aad, de kinderen en kleinkinderen een troost geweest zijn dat zovelen blijk heb ben gegeven van hun medeleven. We wensen hun sterkte toe om dit verlies te dragen. Ook wij zullen haar missen. Jannie, voor alles watje voor ons gedaan hebt, bedankt! Namens bestuur en redactie, Lammie de Ruiter -25.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 5