Wtut LaAtdraqtY MUSEUM TANTE JAANTJE ZIJPER MUSEUM Schagerbrug bij het overeind komen. Hij is nog wel zelf thuis gekomen met dat zere hoofd en raakte meteen te bed. Er was natuurlijk paniek en ik werd 's avonds gebeld of ik naar huis wilde komen. Toen lag hij al in coma. We waakten de hele nacht bij hem en de volgende morgen overleed hij. De dokter zei:"Gelukkig dat hij gestorven is, anders zou hij blijvend verlamd zijn geweest." In die tijd met weinig hulpmiddelen hele maal een vreselijk vooruitzicht. Voor ons als gezin was de dood van mijn vader een enorme ramp. Veranderde toekomstplannen Het lag al een beetje vast: Broer Jan, inmiddels ook timmerman, werkte bij ome Piet Veter en zou op den duur diens bedrijf overnemen. En de zaak van vader zou op mijn schouders te recht komen. Veel zin om terug te gaan naar het timmerbedrijf had ik niet meer. Dus kwam Jan naar huis en trad in vaders voetsporen. Het werd een hectische tijd voor hem om als jongeman van achttien jaar de zaak drijvende te houden. Er was wel een vestigingsdiploma voor nodig, je kon niet zomaar een aanne mingsbedrijf beginnen. Jan had dat diploma niet en was ook niet van zins daar voor te gaan leren. Het gevolg was dat ik dat deed en het diploma haalde ter ondersteuning van het be- Als wisselexpositie wordt dit jaar aandacht gegeven aan het onderwijs in Callantsoog vanaf 1895 met foto's en attributen. Van har te aanbevolen! De expositie 2009 heet: Sport in beeld. Sport- foto's van gebr. Niestadt en John Oud plus de opkomst van de sport in Zijpe. Werkplaats en huis - Groote Keeten 1947 drijf. Het was heel zwaar om dat te doen naast mijn werk in Den Helder. Maar het moest, het kon niet anders. Voor die aannemerscursus ging ik twee keer per week naar Schagen. Ik werkte net driekwart jaar in Den Helder bij architectenbureau Sok als tekenaar. Ik voelde me wel op mijn gemak in dat wereldje. Het klikte tussen meneer Sok en mij, dat werkte erg prettig. Later ging ik om de week op zaterdag naar het Middelbaar Technisch Instituut in Amsterdam en haalde ik de papieren voor het uitoefenen van de functie als opzichter-tekenaar." In de volgende aflevering gaat het verhaal ver der met Riet Borst- Erilcs in de hoofdrol. De vorige Clock was vol voor we er erg in hadden. Wat een weelde! Daardoor kwamen we er niet aan toe een foto te plaatsen van het afscheid van Wim Last drager tijdens de ledenver gadering van 21 november 2008. Hier wordt dit als nog goedgemaakt. -38.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 18