een groot bedrag voor die tijd! Vader Lucardie was z'n tijd vooruit en zei: "Het is jouw geld, jij bepaalt wat je ermee doen wilt." Moeder moest er lang over nadenken, maar kwam uit eindelijk op het idee om het te besteden aan een vakantiehuis. De familie ging altijd naar Noordwijk op va kantie, maar voor het te kopen huis gingen ze wat verderop kijken. Vader Lucardie vond in 1938 in Callantsoog, aan de Zeeweg, het va kantiehuis van hun dromen. Het stond hoog en droog op de plek waar nu het noordelijke deel van het kerkhof is, naast De Arend op Zee weg 11. Het huisnummer was - logisch - 13. IS Voor de caravan waarin het bezoek werd gehuisvest, moeder, uiterst rechts (met vlechten) Henny. Links op huis van Frits en Francien Vos, de Arend. Dat het huis zo hoog stond, had voor moeder Lucardie een bijkomend voordeel: ze kon met een verrekijker precies kijken met wie broer Hans naar Schagen ging. Was het allemaal wel vertrouwd? Henny was nog te jong om uit te gaan in Schagen, en moest dus thuisblijven. Ze vertelde haar broer van de spionage-acti- viteiten van moeder, zodat hij daar rekening mee kon houden. Het is niet duidelijk of moe der dit ooit geweten heeft! De vakanties (wel vier weken lang!) waren al tijd heel plezierig. Er werden fietsen gehuurd waarmee vele fietstochten werden gemaakt. Ze gingen garnalen vissen. Moeder kookte ze altijd in rode brandweeremmers, waarna de hele familie rond de tafel zat te pellen. Henny was nog te klein om te pellen, maar mocht wel meehelpen ze op te eten. Vaak kwam er bezoek. Als er extra logés waren, werden die gehuisvest in een caravan, die on der aan de weg stond. Het bezoek kwam niet alleen voor het plezier, men werd ook ingezet om het huis van een verlje te voorzien. Ook De Snip ontkwam niet aan een verhuizing naar Hollywood. Daar werd het het tijdelijke verblijf van mevrouw Hoek, met de Centra. De familie Lucardie kon het huisje dus niet ge bruiken als vakantiehuis, maar was inmiddels wel meer naar het noorden opgetrokken. Va der Lucardie had zijn zaak in fournituren van de hand gedaan en was evangelist geworden. Vaak was hij samen met Johannes de Heer, van de zangbundel, op stap. Toen de oorlog uitbrak, was hij in Den Helder. Na de oorlog kwamen de huis jes die in Hollywood hadden gestaan, langzamerhand te rug. Ook de Snip kwam terug naar Callantsoog, weer op de Zeeweg. Echter niet op dezelf de plek - het kerkhof moest worden uitgebreid - maar op de huidige plaats. Dat ver klaart ook de wat vreemde nummering, het huisje bleef als huisnummer 13 houden. De schoorsteen en één van de balken was origineel, de rest werd opnieuw opgebouwd. Een slaapkamer aan de voor kant en rechts de keuken. In 1967/1968 heeft Jan Vos, na een grondige verbouwing de keuken naar de linkerkant verplaatst. Dit was een veel betere plaats: in de lceulcen was daar voor altijd te veel zon, het terras lag op het noorden en had te weinig zon. In 1953 kocht moeder Lucardie de achter het huis gelegen bunker. In de overeenkomst staat: de Staat der Nederlanden is getreden in de rechten van de Duitse weermacht. Zij draagt de rechten over aan Wilhelmina Lucardie-Hemmes, die deze rech ten overneemt tegen betaling van een bedrag groot f. 1.— (één gulden) aan de Staat der Nederlanden. De ondergetekende aanvaardt dit met alle lusten en lasten. Na het overlijden van de ouders erft Henny van Barneveldt De Snip. Samen kwamen ze al vanaf 1960 naar Callantsoog om vakantie te vieren, uiteindelijk dus met z'n achten. De kinderen speelden met de kinderen van de fa- Links vader en de foto zien we -7.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 9