Nffüdm NajaArysevgaderMj Htil. Hermujuuj jaar: 7,00, voor ouder dan 19 jaar: 9,00, en een enkele rit 1,25. De provincie en gemeen te Callantsoog droegen 21.500,00 bij. Je had ongeveer één dag in de veertien dagen dienst. Aan het einde van je dag zette je de bus op het adres van degene, die de dag daarop moest rijden. Ook de namenlijst met het geld potje werd overgedragen. Ingesneeuwd Het is één keer gebeurd dat er niet werd gere den. Dat was in de strenge winter van '78- '79. De bus was half ingesneeuwd en kon geen kant meer op. Dus zijn de kinderen een paar dagen niet naar school geweest. Als er een lekke band was, mocht de verhuur der gebeld worden, die dan zo snel mogelijk vanuit Den Helder een nieuwe bracht. Dat is maar twee keer gebeurd in de acht jaar dat de bus reed. Dankzij de goede samenwerking in het team kwam men tot grote prestaties. In 1984 is de schoolbus opgeheven, want de lijn dienst ging weer door Groote Keeten. Bronnen: Mevrouw J. Pronk-Mooij en mevrouw S.S. Schenk-Eriks. Regionaal archief Alkmaar: Archief Gemeente Callantsoog van 1937-1989, 1811.2 Sara Planting De vergadering op vrijdagavond 21 november begint om acht uur. Cor Spijker neemt waar voor Dries Blokker die verhinderd is. Na een welkomstwoord vertelt hij dat Gré Bregman, onze penning meester, in het ziekenhuis ligt na een operatie. Hij wenst haar spoedig herstel zodat ze weer gauw terug is in Callantsoog. We sturen haar vanuit de vergadering een kaart met alle namen. De molen. Door de firma Poland zijn de roe den van de molen weer gerepareerd en aan de molen bevestigd. Ze zijn ongeveer 25 tot 40 cm. langer geworden. Cees is al begonnen met proefdraaien. We zijn tevreden dat alles nu weer lustig rond lean draaien. De excursie. Het werken met een thema is mislukt, misschien hebben de leden een idee voor een andere opzet. De heer Vrugt stelt voor een reisje naar Schokland, hij heeft het al eens gemaakt en het is geweldig. Dick Leguit stelt voor 'Wieringen'. Beide plannen gaan we over denken en u hoort wat het wordt. Historisch Informatiepunt bibliotheek. Lammie de Ruiter vertelt dat we gevraagd zijn, als één van de vier Historische Verenigingen uit de Noordlcop, om mee te werken aan een Historisch Informatiepunt in de bieb. Er komt dan een scherm, makkelijk te be dienen, en wat lectuur, kaarten en informa tie over de geschiedenis van Callantsoog en Groote Keeten met een steeds wisselend on derwerp. De opening wordt in de Clock en de Omroeper bekend gemaakt. Grafmonumenten. Sara Planting meldt dat tot hun grote vreugde de groep met twee dames is uitgebreid. Te weten de dames Wil Schutter en Bea Smit. Afscheid van Wim Lastdrager. Deze avond is Wim speciaal gekomen omdat hij bedankt heeft voor het bestuur van Callinger Erfgoed en de Historische Vereniging. Cor memoreert dat Wim vanaf de oprichting in 1985 de spil van de vereniging is geweest. Hij stond aan de wieg van de Boerderij, had veel goede ideeën, wist veel en heeft veel voor het dorp betekend. We zijn hem daar ook dankbaar voor. Hij ont vangt een oude schets van Callantsoog in mooie lijst. Maar voor de HVC is het nog geen definitief afscheid, als hij in Callantsoog ver blijft, hopen we hem nog wel eens op onze ver gaderingen te zien. Wim, bedankt. Dan is het tijd voor kleur. De heer Hans van Kampen vertelt ons een avond lang over speciaal de kleurstelling op de boerderijen in Noord-Holland. Hij laat ons veel boerderijen zien en we beginnen ook te begrijpen wat hij bedoelt. Historie en kleur passen bij elkaar. Hij laat het duidelijk zien. Ook over de verfstoffen zelf, hoe men in de oudheid uit aarde en planten verf maakte, met heel warme diepe kleuren. Onze spreker hoopt dat er na deze avond nog veel boerde rijen in de juiste kleuren gebracht zullen wor den. Dan sluit Cor de vergadering. -17.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 19