Kezwties vcui ie 24-10 Zeeschildpad uit Middellandse Zee (70 cm) komt al zwemmend bij Rens Roos terecht. 30-10 Schilderes Anna Kool maakt serie Kruis wegschilderijen voor illustraties boek over Christus' Lijdensweg. 01-11 Gewonnen bij kunstexpositie Bloeiend Zijpe 5000 bloembollen. Leerlingen Frankendaelschool druk aan de gang met planten. 12-11 Dorpshuis bestaat 40 jaar. Feest met onder meer genodigden, borreltje en Noord-Hollands Ouderenorlcest. 28-11 Inspraakavond herinrichting Dorps plein. Wat willen we, wat kan er? 24-12 Mantelzorgers verrast met Kerstpakket. Jaap van Vuure deelt uit in AH-winkel. 31-12 Seizoen in Beeld sluit tuindeuren. Mar griet Mourilc vertrekt naar tweede moe derland Frankrijk. De volgende personen overleden in 2008: Dhr. C.F. Oskam, mw. G. Kossen-Boerman, dhr. S.H. van der Woude, mw. N. de Vries-Johannes, Aln, v? Rens Roos met zijn badgast - 24 oktober 2008 dhr. J. van Meel, mw. A. van Wensem-Joos, dhr. J. Timmerman sr, mw. G. Weij-Dop, mw. G. de Graaf, dhr. A.P. Daalder, dhr. R. van Maanen, mw. T. van Scheij en-Hollander, dhr. P.J. de Wit, dhr. R. van der Meulen, mw. P. van der Jagt. Als deze lijst niet compleet is bieden wij hiervoor bij voorbaat onze excuses aan. Na het uitkomen van de laatste Clock kwam bij de redactie het verzoek van een lezeres binnen om ook de belevenissen van Jaap de Vries in Australië te mogen lezen. We mailden daarom met Jaap om hem te vragen of wij de Nederlandse vertaling aan haar door mochten geven. Daarop kwam (natuurlijk) een positief antwoord. Jaap wist ons echter ook nog iets nieuws te ver tellen: Ik vond het verslag over het Dorpshuis interessant. Wat jullie kennelijk niet weten is dat ilc nog net voor ik naar Australië vertrok het gebouw heb ontworpen en getekend (het was mijn laatste 'eigen' project in Nederland). Omdat ilc vertrok voor de bouw begon heb ik het toezicht overgedragen aan mijn vroegere baas, architect Jan de Groot in Uithoorn. Ilc kwam terug in 1968 toen mijn vader overleed en als ilc me goed herinner was het gebouw toen praktisch klaar. Ilc was uiteraard niet be trokken bij latere uitbreidingen. Hartelijke groeten van Jaap de Vries. NOG EVEN DIT: In de vorige Cloclc plaatsten wij een artikel van Jan T. Bremer. We vergaten hierbij te vermel den dat dit artikel al eens in de Zij per Historie Bladen stond. Daarom bij dezen. Van Jan Klootwijk uit Den Helder kregen we een mail met een foto van de Loch Moidart. We schreven er al eerder over, onder andere in jaargang 6, nummer 2, bladzijde 22. Dit plaatje was nog niet eerder in de Cloclc te zien, daarom plaatsen we hem met dank aan Jan Klootwijk. -11.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2009 | | pagina 13