dat het voormalige gemeentehuis enigszins krap bemeten was, maakte ook het college van B. en W. dankbaar gebruik van het dorps huis als het grotere gezelschappen ontving. Na afloop van de officiële installatie van een nieuwe burgemeester, bijvoorbeeld, togen de bestuurders welgemoed in optocht naar het wijlcgebouw voor de feestelijke receptie. Vijf jaar terug werd nog het 35-jarig bestaan van Kolfweid gevierd. Ook werd toen afscheid genomen van Rien Filemieg. Een man die als bestuursvoorzitter van grote betekenis is ge weest voor het dorpshuis. Met minder plezier wordt teruggekeken naar het moment - begin 1989 - dat burgemeester Wim Vierhout, nét terug uit Den Haag, de Callantsogers in de evenementenzaal moest meedelen dat het dorp definitief zou worden opgenomen in de gemeente Zijpe. Een emotio neel moment waarbij de burgervader de ogen nauwelijks droog hield. Nee, dan was het bezoek van koningin Beatrix aan de zelfstandige gemeente Callantsoog op 30 april 1985 héél wat aangenamer. Op het programma stond ook een optreden van een zangkoor dat in Kolfweid het Callantsoger 'volkslied' ten gehore zou brengen. Nog vóór het lied was beëindigd, verlieten de majesteit en haar gezelschap het dorpshuis. We houden het maar op tijdsdruk. Levensonderhoud Tot aan de huidige pachter, Nel Wagenaar, die voor eigen rekening werkt, ontvingen alle be heerders van Kolfweid salaris van de stichting die verantwoordelijk is voor het dorpshuis. Het kostte de stichting aanvankelijk dan ook de grootste moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Het was vooral te danken aan voor zitter Rien Filemieg dat de begroting steeds weer sluitend was. Nu nog wordt met respect gesproken over de creatieve manier waarop hij telkens financiële middelen wist binnen te halen. Aan de andere kant, op de uitgaven post, kon veel worden bespaard dankzij be stuurslid Herman Huybens die, samen met de heer Goudkuil, het leeuwen deel van het onderhouds werk op zijn conto schreef. Tegenwoordig neemt Gauk Wagenaar, echtgenoot van de huidige beheerder Nel Wagenaar, veel van dit werk voor zijn rekening. Anno 2008 ziet de balans er florissant uit. De verhuur van de zalen en de exploita tie van het horecagedeelte zijn verpacht aan de huidi ge beheerder. De baten uit de pacht, de gemeentelijke subsidie, de huuropbrengst van het voormalige Groene Kruisgebouw en de vergoe ding voor de antennemasten op het dak zor gen ervoor dat Kolfweid met vertrouwen naar de toekomst kan kijken. Zo wordt de beplating aan de buitenkant van de sportzaal vervangen, krijgt de entree een facelift en wordt het café gedeelte opgeknapt. Al rekent het bestuur wel op bijdragen van gemeente, provincie en het Oranjefonds. Ook - maar dat komt dan later - staat het aanbrengen van airco in de foyer en de evenementenzaal hoog op de wensenlijst. De beheerders In de loop van veertig jaar hebben tientallen mensen zich ingezet voor Dorpshuis Kolfweid. Letterlijk te veel om op te noemen. De namen van de beheerders - en de tijdvakken waarin zij actief waren - willen wij u echter niet ont houden. In chronologische volgorde: Fam. Neck Fam. J. Postema Cees Huiberts Siem en Nel Duin jan en Tinie Hoek Fam. G. Hofman Mevr. N. Wagenaar Abbekerlc Callantsoog 't Zand Callantsoog Schagen, nu Callantsoog Callantsoog Callantsoog (1968-1969) (1969-1971) (1971-1975) (1976-1979) (1979-1996) (1996-1998) (1998-heden) Openingsrede van mr. F. Kranenburg, commissaris der Koningin. Foto: Niestadt-fotocollectie Zijper Museum Schagerbrug -69.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 9