Excuses huis en zomerhuis was een gedeelte tuin en achter het zomerhuis was een behoorlijk lap grond. Ideaal om verstoppertje te spelen. Alles was omheind met een hek. Op de weg hadden ze niks te zoeken. Aan de overkant was een speeltuin en toen ze groter werden, wilden ze daar natuurlijk heen. De afspraak was, wie door het poortje wilde, moest zich melden, dan hielp ik die de weg over. En als ze terug wilden, moesten ze hard roepen, totdat ik het hoorde, dan haalde ik ze weer op. Ze mochten niet alleen oversteken." Hoe ging dat met de school? "Dat was goed geregeld. Er was een buurtbus georganiseerd, die vanuit Groote Keeten naar de school in Callantsoog ging. Verscheidene moeders be stuurden de bus vrijwillig bij toerbeurt. De kinderen werden van huis opgehaald en na school weer thuis afgezet." Veranderingen "Toen wij er pas woonden, hadden we meer uitzicht. Vanuit mijn keukenraam keek ik naar de duinen. Als Dajenne en haar vriendin Inge Koks samen met de pony's aan kwamen lopen vanaf de boerderij van Piet Tamis (nu van Koks), kon ik ze volgen, tot ze naar het strand gingen. Later is er een grote garage gebouwd. Weg uit zicht. Na 26 jaar zijn we weggegaan. Het on derhoud van alles werd toch te veel. Het huis heeft zijn charmes, maar als je ouder bent, wordt het problematischer." In oktober 2005 is het huis verkocht aan het echtpaar Van Dam-Stuyvezand, dat tijdens de verbouwing de bewuste plint met de handte kening vond (zie de Clock nummer 3 - redactie). Tot slot nog dit: Het zomerverblijf is nu de hon dentrimsalon 't Stuiffie geworden, vernoemd naar de nieuwe eigenaresse. Hans Raap had het zo goed beschreven in zijn brief. De redactie biedt nederige excuses aan, want in de jongste Clock is juist het belang rijkste deel van de uitleg over de Tempel weg gevallen. Daarom hier opnieuw - en compleet - de tekst zoals die door hem is opgetekend. De vetgedrukte tekst is het gedeelte dat ontbrak. Ook nog even een reactie n.a.v. het artikel over Klaas Bos. Hierin wordt verteld over de camping 'Tempelhof. Klaas Bos vertelt dat de naam van de camping is ontleend aan de ter plekke afgebroken stolpboerderij maar dat is onjuist. De naam is Tempelhof en dat komt van de nog be staande boerderij van de familie Strooper: 'De Tempel'. Daar werd de eigenaar van de afge broken boerderij, Jaap Baken - ook vaak Jaap van de Tempel genoemd - geboren! Boerderij zonder naam, De Tempel hier woonde Jaap Baken Blokshoeve Tekening: Hans Raap -63.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 3