Dumwty 16 (vtrwlq) Muja Blokker Kinderen Tussen de verbouwingen door werd het gezin uitgebreid met dochter Dajenne (1980). Zij is wel iswaar in Den Helder geboren, maar na twee dagen mocht ze mee naar Duinweg 16. Op de vraag of het niet gevaarlijk was voor de kinderen om buiten te spelen - je woonde immers langs een hoofd weg - vertelde Marja, dat ze vaste regels had. "We zaten op een leuk stekkie. We hadden voor een tuin, opzij een tuin, tussen het woon- Het echtpaar Henk en Marja Ket maakte op een nazomerse zondagmiddag met zoon Niels (1978) vanuit Den Helder een ritje met de auto langs de duinen, toen zij in Groote Keeten het bord 'Te koop' in een tuin zagen staan. Marja vond het gelijk een leuk huisje en zij besloten te vragen of ze het mochten bekijken. Het was eigenlijk meteen verkocht. Een paar dagen daarna hebben zij nog gebeld om er zeker van te zijn dat er geen andere gegadigden waren. Dit bleek niet het geval en zodoende was de koop binnen twee weken rond. De nieuwe be woners moesten het wel wat aanpassen aan een modernere tijd. Het huis werd slechts ver warmd door één oliekachel, waarvan de tank buiten aan de muur vast stond. Ze legden zelf gas en centrale verwarming aan en bouwden een nieuwe keuken en badkamer. Ook het bunkertje kreeg een opknapbeurt. Het zomer verblijf bestond uit één ruimte, die woonka mer, keuken en slaapkamer was. Er zat een aanbouw aan het zomerhuisje, een niet meer gebruikte duiventil, die zij sloopten. Op die plaats kwam een aparte slaapkamer. Henk dacht er nog aan om de achtermuur er uit te hakken om zo 20 a 30 centimeter te winnen, maar toen hij na een halve dag slechts een paar stukjes steen los gekregen had, is hij er maar mee gestopt. Er was niet door de bunker muur heen te komen. "Er stond ook nog een schuurtje in de achter tuin, dat we later gewit hebben. Daar hebben we drie geiten in gehad. Henk heeft daar een luik in gemaakt, dat 's nachts naar beneden hing en overdag open stond, zodat de geiten zelf naar buiten konden. Het landje naast ons huis, dat van Klaas Kos was, mochten we van ze gebruiken als we het maar netjes hielden." Henk met Niels en Mar ja met Da) enne zwaaien gasten uit (1981) De familie Ket is, na de families Rens Hollander enjacob Hollander, de derde die het huis Duinweg 16 bewoond heeft. Zij hadden de woning gekocht van mevrouw Grietje Hollander-de Leeuw op 19 september 1979. Henk had een luik in het schuurtje gemaakt. -62.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 2