Hi&orkck iHformjutiefMAMt Ve fpcaürtt drazut ure&r! Word Ud.' Vanaf die tijd kunt u in de bibliotheek van Callantsoog een kijkje nemen in de historie van Callantsoog en Groote Keeten. Op een tv- scherm ziet u een doorlopende presentatie over het ontstaan van Callantsoog en Groote Keeten, het eerste thema van het HIP. Later vol gen onder andere de thema's toerisme, 1799, de kerk, 1940-1945, strandingen en reddingen; kortom teveel om op te noemen. Op de computer van het HIP kunt u foto's be kijken uit de Niestadt Beeldbank. Dankzij Ge- rard van Nes van het Zijper Museum staan er al meer dan 1000 foto's in van Callantsoog en Groote Keeten. Na verloop van tijd zal dit aanbod worden uitgebreid met foto's en ansichten die de His torische Vereniging in het archief heeft ver zameld. Het leuke is dat u kunt reageren op deze foto's als u personen, gebeurtenissen of gebouwen herkent. Verder zal een aantal boe ken met Callantsoog, Groote Keeten of de Zij- pe als onderwerp en natuurlijk alle Clocken in het HIP een plekje krijgen. Wilt u weten wanneer de officiële opening is? Op www.kopgroepbibliotheken.nl, www.histo- rischeverenigingcallantsoog.nl en in de Om roeper kunt u er binnenkort meer over lezen. De voorbereidingen zijn in volle gang! Medio januari zal het Historisch Informatie Punt (HIP), een samenwerkingsverband tussen Kopgroep Bibliotheken en de Historische Vereniging CaUantsoog, een feit zijn. Net zoals bij de Amerikaanse verkiezingen werven wij graag nieuwe leden voor onze historische partij. Een goed begin van het nieuwe jaar: geef een ander of uzelf een lidmaatschap cadeau van de Historische Vereniging Callantsoog. De prijs heeft niet geleden onder de kredietcrisis. Slechts 16 euro's voor het hele jaar. Dat komt neer op 4 euro's per kwar taal, daar hoeft u het niet voor te laten, dachten wij. Ons bijbehorende tijdschrift 'de Clock van Callens-ooghe' valt vier keer per jaar bij u op de mat. Voor aanmelden zie colofon op de eerste bladzij. Eindelijk was het dan zover. Op een van de eerste dagen van november zijn de nieuwe wieken op de molen geplaatst. De dag erna draaide de mo len weer als vanouds. Een mooi gezicht! Guus Zeeman was zo vriendelijk hiernaast staande foto's te ma ken. -78.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 18