Re.ax±ies vast Legers NHADO met de NACO; later volgde een fusie van Van der Wijst, de NACO en de NZH. Al met al had ik er op een gegeven moment ruim 40 jaar als buschauffeur op zitten." Hobby's Door het rijden op de bus met onregelmatige werktijden kwam Piet niet aan hobby's toe. "Dat veranderde met het ingaan van mijn pen sioen. Ik begon ansichtkaarten te verzamelen, waaronder die van Callantsoog. Het plaatjes verzamelen is lichtelijk uit de hand gelopen en ik heb momenteel de grootste verzameling van Bergense prenten." Piet was één van de vier oprichters van de Historische Vereniging Bergen en het eerste ingeschreven lid. Veel documentatie tot stand gebracht. Hij heeft drie fotoboekjes uitgegeven; meegewerkt aan een boekje over de brandweer. Geholpen met een tentoonstelling en een boek maken over de Pauluskerk; een boekwerk over de Harmo- nie en nog eentje over de bussen. Kortom de Historische Vereniging Bergen (meer dan 1400 leden!) is zeer blij met hem. Van hun redactie van De Kroniek krijgt hij regelmatig stukken te lezen met het verzoek er 'passende plaatjes bij te zoeken en te controleren of het allemaal klopt want hij weet zoveel van Bergen'. Piet en Dien werden meteen in 1985 lid van de Historische Vereniging Callantsoog. "De albums met kaarten had ik in gedachten al bestemd voor de Callantsoger Vereniging. Het jubileum was een mooie gelegenheid om ze cadeau te doen. Als het weer een beetje knap is komen we naar de algemene ledenvergade ringen in het Dorpshuis." Modelbouw is een andere hobby, vooral sche pen. Na een paar keer rondkijken in museum Tante Jaantje, kreeg Piet echter het idee om een 'levend' boerderij model te bouwen. De mi- nistolp in Tante Jaantje is de tweede boerde rij die hij maakte. De eerste werd aangekocht door het kaasmuseum in Alkmaar. Inmiddels heeft hij een derde exemplaar af, de Johan S. Hoeve. Restant zeemanskriebels "Dat afstammen van de Callantsoger walvis vaarders zit er nog een beetje in. Ilc ben altijd gek geweest van boten en viste graag met een sloep op zee, peddelde in kano's en maakte zeezeiltochten; garnalen 'trekken' en vissen van de kant af. Allemaal zoutwaterbezighe den." Al pratende kwam er ook nog een anekdote boven water: Tony Bakker heeft namelijk ook in de Groote Villa gewerkt. Trijntje Tromp-Balc- lcer (van de foto) was haar tante en zij zorgde er voor dat Tony er ook aan de slag kon. Dat was hard werken! Al dat gesloof... Daar hadden de dames iets op gevonden. Op zondag ging de familie naar de kerk. Van tevoren kregen de meiden opdracht om het plafond schoon te maken. Daar kwam niks van, maar de oplossing was de volgende: er werd een trap midden in de kamer gezet, zo dat het net leek of er hard gewerkt was. Toen mevrouw terugkwam, keek ze naar het pla fond en zei: "Meid, wat heb je dat keurig schoon gemaakt!" U begrijpt dat de meid in haar vuistje lachte... De volgende reactie is vanwege een foutje in een iets oudere Clock. In de eerste editie van dit jaar staat op blz. 52 de naam Lou Korthui- zen, later bekend als Lou de palingboer. De heer Jan Geertsema uit Ulrum wees ons er op dat de juiste naam is Lou Voorthuizen. Waar van akte. Piet en Dien Mooij bij overhandiging in 2005 Corrie Sterkenburg neemt als ze op bezoek gaat bij haar moeder, Tony Schagen-Bakker, altijd de Clock mee. Samen lezen ze hem door en kijken naar de foto's. In de Clock van september stond de foto van de dames plus kind op de trap van de Groote Villa. Moeder Schagen wist te vertellen dat het kind Toetie Kruidbos moet zijn. We zijn erg blij met deze reactie! -73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 13