Dg Muja Blokker van 2500 gulden. Dat huis was waar schijnlijk voor Ja- cob, mijn vader. Duinweg 16 is later gebouwd en heeft 2600 gulden gekost, daar zij n mij n groot ouders zelf in gaan wonen. Ome Klaas was inmiddels naar de Achterweg ver huisd. Renze, de zoon van Jan Visser, vertelde dat zijn vader in 1933 van Zoutkamp naar Den Helder is verhuisd. Bij het droogmaken van de Wie- ringermeerpolder in 1930 was hier in deze omgeving meer werk dan in het oosten van het land. Hij kwam als timmermansknecht in dienst bij het aannemersbedrijf Modder en Couperus. Deze handtekening was aanleiding om ver der te gaan spitten in de geschiedenis van dit huis. In gesprek met Maarten Hollander, oud-bewo ner van dit pand. "Mijn grootvader Rens Hol lander, getrouwd met Guurtje Kuiper, woonde omstreeks de jaren dertig in de Achter Kee- ten. Het huis was in tweeën gedeeld. Aan de linkerkant woonde ome Iüaas Hollander, hij was de schipper van de reddingsboot, en daar naast woonde zijn broer Rens Hollander, die destijds roeier was van dezelfde boot. In die tijd moet grootvader Rens dat hoekie grond gekocht hebben van de familie van de Poll, die toen ook eigenaar van het Zwanenwater was. Het waren wat nollen, lage duintjes, die platgeschoven werden om daar twee huizen neer te zetten. Ome Jan Modder had een aan nemersbedrijf in Den Helder en die kreeg de opdracht. Eerst is Duinweg 17 gebouwd voor de prijs Mijn vader was getrouwd met Trijnie Bak ker, dochter van Maarten en Keetje Bakker van de Achterweg. Tijdens de oorlog moesten mijn ouders samen met hun dochter Guusje de woning verlaten en zijn geëvacueerd naar Hollywood. De huisjes daar hadden een num mer en zij kwamen in huisje B82 A terecht. Dit stond aan de andere kant van de weg naast de boerderij van de familie Swaerts, waar zij Bij de verbouwing van het huis links op de foto (de voorste van de twee kappen), Duinweg 16, stond op een uitgebroken plint de volgende tekst: Afgewerkt door J. Visser geb. 25 maart 1902 te Zoutkamp Gem. Ulrum Prov. Groningen. Thans Molenstraat 65 Den Helder. De schrijver van de tekst heeft zo zijn 'handtekening' tijdens de bouw in 1938-1939 achtergelaten. Uit navraag bij de heer Renze Visser uit Den Helder bleek dit helemaal te kloppen. De bouwers en eerste eigenaren van Duinweg 16 -46.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 6