Naji tuwweri Excursie! gen. De nieuwe woning, die ruim een kilome- aantal andere illegale kampeerders) weg te ter vanaf ons huurhuis werd gebouwd, zou in sturen, maar na wat onderhandelingen moch- de herfst van 1961 gereed zijn. ten we daar toch nog voor enkele dagen blij ven staan. Na onze terugkeer wachtte Ans tever geefs op haar ongesteldheid. Al gauw bleek het dat het voorgenomen aantal van drie kinderen overschreden zou worden. Het was niet moeilijk om af te leiden dat onze vierde baby in een Fran se wijngaard op stapel was gezet. Ik was overgelukkig met het vooruitzicht er nog een kind bij te hebben, maar voor Ans was het aanvankelijk moeilijk om de situatie te accepteren. Zij was zich bewust dat ze weer een uiterst moeilij ke tijd voor de boeg had, hoofdzakelijk als gevolg van toenemende problemen met spataderen. Na elke periode van zwangerschap waren haar benen pijn lijker geworden en het vooruitzicht van opnieuw negen maanden ongemak, ge volgd door een pijnlijke bevalling, ont moedigde haar. Goddank gingen Erika en Hugo door de week naar de kleuterschool en Ans had verschei dene dagen per week huishoudelijke hulp. Bo vendien kon ik 's avonds en in de weekenden bijspringen. Daardoor had Ans vrij veel gele genheid om met haar benen op een stoel te rusten. Op 7 mei 1962 bracht Ans een bijzonder mooie dochter op de wereld. Gelukkig was haar ge boorte het minst traumatisch van allemaal. We noemden haar Selma en ze was de eerste en enige die in ons eigen nieuwe huis werd geboren. 1961 - Ans en ik als trotse ouders met v.r.n.l. Erika, Hugo en Roland. Terwijl ons nieuwe huis in aanbouw was gin gen Ans en ik op vakantie naar Zuid-Frankrijk. Moeder zorgde in die tijd voor Erika terwijl Hugo en Roland bij Henk en Truus logeerden. Met onze oude volkswagen nam het drie da gen om ons doel te bereiken. We kampeerden eerst voor een week nabij Cannes. Daarna gingen we naar Le Lavandou en zochten het kampeerterrein op waar we in 1955 hadden gestaan. Tot onze teleurstelling bestond het kampeerterrein niet meer. Desondanks zetten we onze tent onder dezelfde dennenbomen op als zes jaar tevoren. Al spoedig kwam de politie om ons (en een De najaarsvergadering van de Historische Vereniging Callantsoog vindt plaats op 21 november a.s. We beginnen met enkele kleine bestuursza ken en dan een pauze. Na de pauze zal de heer H. van Kampen een lezing verzorgen over kleurstelling in de boerderij. We denken dat veel boerde rij-bewoners (maar niet alleen zij!) dat wel leuk zullen vinden en hopen op een goede opkomst. Aanvangstijd is 20.00 uur in het dorpshuis 'Kolfweid'. UITGESTELDE EXCURSIE NU OP WOENSDAG 8 OKTOBER A.S. De excursie zal gaan langs de diverse duinmassie ven gelegen tussen Den Helder en Callantsoog. We bezoeken onder andere de Grafelijkheids Duinen, de Donkere Duinen, Mariëndal, de Noord Duinen en Botgat. Do van Dijk van Landschap Noord-Hol land zal uitleg geven. We vertrekken om 12.30 uur per auto vanaf Tante Jaantje. Opgave bij onze secretaris Sara Planting 0224-582493 ofCor Spijker 0229-201575. Als u wilt rijden geef dit dan even door. Sluiting opgaven is 1 oktober. -45.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 5