Verstap VereMtfiMtfsjcuir 2007 30-09 Ouderen aan de knoppen in dorpshuis Kolfweid op themadag technische snuf jes. 06-10 Baggeren in Zwanenwater begonnen in verbindingssloot, noordelijk meer volgt. 10-10 Willem Rampen en Trien Rampen-Zee man vieren zestig huwelijksjaren. 12-10 Wegwerkzaamheden blokkeren zuide lijke toegang dorp tot ergernis van ve len. 03-11 Zonnebloemsters Corrie Weij, Jos Kruit, Jannie Boeder en Wiets Hiemstra, ont vangen 'zilveren erepenning vijfen twintigjaar' voor dit vrijwilligerswerk. 13-11 Springvloed gaat waterschap flinke bom duiten kosten. Gemiddeld drie meter afslag na storm. 20-11 Botenhuis KNRM maatje groter gewor den door doe-het-zelf-aanpalc van be manning. 02-12 Sinterklaas wegens wegversperring per kraan het dorp in gehesen. 20-12 In schijnwerpers: Gerard Sneelces dertig en Robbert-Jan van Rossum twaalfen- eenhalfjaar bij de brandweer. 22-12 Liefhebbers kunnen weer terecht, brug getje terug in wandelroute Zwanenwa ter. Overleden in het afgelopen jaar: Dhr. C. Raap, dhr. E. Mol, dhr. J.M. Rel- lage, dhr. J. Vos. Sara Planting Inleiding Er is nog niets concreets te melden over onze plannen uit 2006 wat betreft het beeldje in Groote Keeten en de muziektent. Helaas, dit hangt mede van de Gemeente Zijpe af. De ALV en de najaarsvergadering werden ma tig bezocht, dat vinden we jammer. Misschien was de spreker niet altijd wat u verwacht had, maar wij denken toch dat we de geschiedenis rond ons dorp moeten belichten. Voor dit jaar hebben we als thema 'De kust', dat is toch heel belangrijk gezien onze klimaatveranderingen. De wisselexpositie in 'Tante Jaantje' zal daar deze zomer ook over gaan. De excursie, weer samengesteld door Cor Spij ker, was geslaagd. Het is ook goed om te zien dat andere Historische Verenigingen het op prijs stellen als je op bezoek komt en West- Friesland is prachtig om doorheen te rijden. Dit jaar sluit de excursie bij ons thema 'Kust' aan en is gepland voor 7 juni. De opbergruimte in het Dorpshuis begint al op een archief te lijken. Er is veel werk verzet door vooral de redactie van 'De Cloclc'. Co de Baklcer en Wim Zeeman maken zich sterk om het ledenbestand opnieuw in de computer in te brengen en vele zaken worden gescand en gedigitaliseerd zodat niets verloren kan gaan. Ledenbestand Dat schommelt altijd om hetzelfde aantal: 515 tot 520 leden. Bestuur Suze Vriesman nam afscheid en Lammie de Ruiter volgde haar op. Cor Spijker verlengde zijn periode met 3 jaar. Werkgroepen De redactie van 'de Cloclc' verzorgt nog steeds viermaal per jaar een mooi blad. Begraafplaats. De werkgroep had het deze zo mer moeilijk. Sara was door ziekte van haar man verhinderd. De hele periode is door Ank Randag alleen gedaan. Werkelijk geweldig. Maar nu blijkt ook weer hoe kwetsbaar we zijn. Wil er nu niemand ons komen verster ken? Het is leuk en dankbaar werk. De molen Dank zij Cees Zwaan, onze molenaar - die ge lukkig weer hersteld is - en met hulp van Kees Schagen heeft de molen deze zomer weer lus tig gedraaid. Op 6 maart heeft ons oud-redactielid Jannie Provily een koninklijke onder scheiding gekregen. Ook haar man Aad werd koninklijk onderscheiden. We feli citeren hen van harte! De redactie probeert consciëntieus bij te houden wel ke leden de Historische Vereniging zijn ontvallen. Overlijdensberichten bereiken ons echter niet altijd. Als deze lijst dus niet compleet is, bieden wij bij voor baat onze excuses aan. - 7.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 9