AljmiMAs LAdmi^rqade.rim_ Agenda met haar man Cornelis Zwaan op het kerkhof van Callantsoog. Hun graven zijn intussen geruimd; de grafsteen is geplaatst op het fa miliegraf. Daarin zijn ook de ouders van Jaap bijgezet: Pieter Zwaan, overleden in 1973 op tachtigjarige leeftijd, en Maartje Zwaan-Glas, overleden in 1990 op de respectabele leeftijd van 92 jaar. Trijntje en Cornelis Zwaan zijn de 'Opa en Opoe' van Jaap Zwaan. Jaap herinnert zich hoe zuinig het er thuis aan toeging, in zijn jonge jaren. "Opoe schraapte met het botermes net zolang over het brood, dat er op het laatst meer brood in de botervloot zat, dan boter op het brood. En als er suiker op gedaan werd, hield ze de boterham op haar kant en wreef eroverheen om zoveel mogelijk suiker terug in de suiker pot te laten vallen!" Het is één van de vele herinneringen die onge twijfeld opgehaald zullen worden als Jaap en Bets Zwaan met hun zonen, schoondochters en kleinkinderen alsnog het grote feest gaan vieren om stil te staan bij Jaaps tachtigste ver jaardag. En dan zal 't er niet zuinigjes aan toe gaan in huize Zwaan! Op het woonhuis van de familie Zwaan prijkt een gedicht van Ivo de Wijs dat ooit tijdens één van de befaamde 'Poëzieroutes' het dorp sierde: Zwaan De Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Callantsoog wordt gehouden op 18 april 2008, aanvang 20.00 uur in dorpshuis 'Kollweid' te Callantsoog. Opening Notulen ALV d.d.13-04-2007 (zie 'Clock' juni 2007 blz. 26) In- en uitgaande post jaarverslag secretaris (zie blz. 7) Financieel verslag 2007 en Begroting 2008 Jaarrekening en begroting liggen op de tafels. Gré Bregman geeft uitleg en u wordt bijge praat over de automatische incasso. Kascommissie Voorzitter Diclc Leguit, leden Muja Blokker (aftredend) en Wim van der Ham. Bestuur Dit jaar zijn er geen wijzigingen. Verslagen werkgroepen en Callinger Erfgoed Excursie Cor Spijker is druk bezig met de voorbereidin gen. Zoals reeds gemeld valt dit reisje binnen het thema 'de Kust', de datum is 7 juni a.s. Rondvraag Pauze Na de pauze is het tijd voor onze spreker van deze avond: dhr. D. Aten, van het Hoogheem raadschap. Ook deze lezing sluit aan bij ons thema. Dhr. Aten heeft voor ons al eerder een lezing verzorgd, hij is een boeiende verteller. Zo wil ik aan het nieuwe jaar beginnen Zo sierlijk, koninklijk, rechttoe - rechtaan Zo blank van buiten en zo kalm van binnen Als een zwaan Zo wil ik verder, met het hoofd geheven Met wind en water wezenlijk vertrouwd Met naast me iemand die mijn hele leven Van me houdt Zo wil ik mij in deze drukke tijden Verheffen boven twist en twijfelzucht En boven elk tumult mijn vleugels spreiden In de lucht Zo wil ik al mijn zorgen overwinnen En kiezen voor een hagelwit bestaan Zo zal ik aan het nieuwe jaar beginnen Als een zwaan -5.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 7