Overpeinzingen van een dorpeling i$6o Papen 1957 Gert de Vries Zo zal er dus straks in de Groote Keeten ge bouwd worden. De Groote Keetemers zelf heb ben er nog niet zoveel vertrouwen in. Nu is dat niet zo wonderlijk want het 'plan' is al heel lang in de maak. En voordat ze eraan begon nen was er ook al heel lang over gepraat. Dus zien ze er in Groote Keeten niet zo erg veel licht in nu het plan klaar is. Want, zeggen ze, als het maken van een plan al zoveel tijd kost, hoe lang moet dan het verwezenlijken van dat plan wel duren. Maar ze weten dan ook niet wat wij Callants- oger dorpelingen wel weten. Want als je een maal een uitbreidingsplan hebt dan kan je van dat plan gaan afwijken. Daarin voorziet een speciaal artikel in de Wederopbouwwet. En nu zullen ze in de Groote Keeten eens zien hoeveel gebruik of daar van gemaakt zal wor den. Het staat er zó vol huizen. Schoolelftal Cal lantsoog voetbalt met 10 man in Den Helder. Waar om??? Wie kan ons dit vertellen? V.l.n.r. staand: Piet Baken, Kees Bakker, Frans Oskam, Klaas Oudenes, meester Lastdrager, Maarten Bakker, Maarten Hol lander. Zittend: Diclc ten Boe- lcel, Jan Schagen, Jan Hoek, Gerard Zeeman. Het zal wel zijn reden gehad hebben. Het doet er eigenlijk niet toe wat voor reden want nu is er een 'plan'. U weet wel, een uitbreidings plan. En daarom zijn ze in Groote Keeten nu een heel stuk op streek. Want of je nu een gro te stad hebt of een gehucht van dertig huizen, als je wilt gaan bouwen moet je een uitbrei dingsplan hebben. De Groote Keeten, nog niet ontdekt door de vakantiehoudende menigte, en daardoor nog een oord van rust en gemoedelijkheid komt de laatste tijd steeds meer in het licht van de belangstelling te staan. Vreemd eigenlijk dat dat niet eerder gebeurd is. Dat Callantsoog eerst 'vol' moest zijn om pas dan de aandacht op de Groote Keeten te vestigen. -18.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 20