Bedankt Weer gonge d'r een paar jaar verbai. Cor was teniet dag en nacht in de weer om 't spuitje weer wat anzien te geven. En ja, oor, oindelijlc was 't 'm lukt. 't Was gewoon een lust voor 't oug, gien vuil te bekennen en alles groeide as kool. En toe kwam de dag dat de pacht- baas weer op de proppe kwam. Zo groos as een lcip-met-ien-pul reed Cor met z'n vrachie 't land rond en liet alles an 'm zien, hai kon wel an 'm ontdeklce dat ie puur in 't zin was. 't Was ok zo'n verskil met vroeger! Toe ze weer terug wazze bai de boer- derai en ze van de kar ofklomme, uitte de pachtbaas z'n welgemiende dank op een heel bezondere ma nier. Hai sting deer breeduit, met z'n dui- me in de armsgate van z'n vessie en een dikke gouwen horlozieketting op z'n bolle buik, z'n keel te slcrei- pen. En toe zee ie teugen Cor: "Nou, Landman, ik ken niks aars zegge, as dat alles 'r hier bar gnappies uitziet, 't Is een kostelijk gezicht, al dat beste land en den ok nag een huis dat 'r weze mag. Nou had ik zo docht, dat je moste nou ok maar meer huur betale!" Cor docht dat ie 't in Keulen hoorde donde ren, hai was zo verbouwereerd, dat ie niet iens wist wat of ie zo gauw zegge most. Dat kwam pas toe de baas alweer vort was. Wat heb ie toe een toid loupe te foeteren en te slcelden. Want nou kwam 't toch wel hier op neer, dat ie as dank voor al z'n harde werken, d'r nag zelf voor betale most ok! 't Was wel een barre verwaarloosde troep. Niet allien 't huis oor, maar 't land ok. Je kon gien gras zien van de stekels en de brandenekels groeide as heer op een hond. Maar dat kon Cor allegaar niet skele, welnei. Hai gooide 't loif 'r teugenaan, z'n vrouw ok oor, die werkte ok as een peerd, net zo goed. Zo gonge d'r een jaar of wat verbai. 't Huis was heel wat gnapper worren om te zien en de lan- deraie wiere ok lenigan beterder. Ien keer in 't jaar, in de zeumer, den kwam hullie pachtbaas opperdan, om 'rs te neuzen hoe of alles 'r bai sting. Den wier ie op een kar rondreden langs 't wai- land en de akkers met pene enzo. Nou, hai kon niks aars zegge as dat ie tevreden was over alles wat ie te zien kreeg. Nel Rentenaar-Bakker Cor Landman was hoer in hart en niere. Hai was nooit aars weest as boereknecht, maar hai hun kerde d'r toch zo nei om zelf boer te wezen, al was 't maar op een piepkloin spuitje, 't Geluk was met 'm, want leit ie nou op een goeie dag een kloin bedroifie pachte kennel Koupe kon ie niet, deer had ie de slappe was niet voor, maar as ie 't pachtte, den was 't toch ok net of 't van z'n oigen was. -11.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 13