den wat tafels en stoelen, een geluidsinstalla tie, een tafeltennistafel, schaakborden en wat andere spelen. We kregen ook vergunning om alcoholvrije dranken te verkopen. Het was een groot succes - al gauw hadden we zo'n dertig leden en iedereen vermaakte zich uitstekend. Ilc was van plan om een discussie groep of een soortgelijke culturele bezigheid te organiseren, maar het bleek al snel dat ik te ambitieus was. De meeste leden vermaakten zich liever met luide muziek, dansen of her rie schoppen. Hoe dan ook, het was beter dan op straat rond te hangen. Het was niet te ver bazen dat zich romances tussen verscheidene clubleden ontwikkelden, die in enkelen geval len zelfs tot huwelijken leidden. Hetgeen me in Haarlem niet was gelukt, ge beurde in Callantsoog: ik kreeg verkering. Het betreffende meisje was geen lid van onze club maar logeerde in Callantsoog bij haar oom en tante. Ze heette Teuna, ze was erg lief en zachtaardig maar ook nogal bedeesd. We maakten lange wandelingen langs het strand en in het bos, lagen in eikaars armen maar se rieus vrijen was er niet bij. Helaas ging ze na enkele weken weer naar huis in Hardinxveld. Hoewel we elkaar misten, deden de brieven die we aan elkaar schreven weinig om de band te versterken. Voor troost papte ik aan met één van onze clubleden, nadat Teuna naar huis te rug was gegaan. Hoewel mijn nieuwe relatie weinig te betekenen had, voelde ik me toch wat schuldig ten opzichte van Teuna. Daarom brak ilc met mijn Callants- oogse meisje vóór ik weer te rug naar Haarlem ging. Het einde van een tijd perk Tijdens mijn praktische jaar had ik wat geld gespaard en zodoende kon ik me een va kantie veroorloven vóór ik mijn laatste studiejaar aan de MTS begon. Ilc schreef in voor een jongerenreis naar Graubünden in Zwitserland. De tweeweelcse vakantie kostte weinig, maar we moes ten bereid zijn om corvee te doen. Geen van mijn vrien den had de gelegenheid of de zin om met me mee te ko men, zodoende zag ik dertig vreemde gezichten om me heen toen ik in augustus 1951 de bus instap te. Enkele dagen later voelden we ons als één grote familie. De Jeugdclub van 1951 1. - 2. - 3. - 4. - 5. Jaap Scheringa -6. 1-7. Kees Worp - 8. Gert Hek -9.? -10.? -11. Jaap Kuiper -12. Geertje de Wit -13. 7-14. ?-15. 7-16. Jaap de Vries 17. 7 Zwart -18. Gerard de Wit -19. 7- 20. Karei Unk. Onze bestemming was Brigels, een klein berg dorpje, waar we onze intrek in ongebruikte Zwitserse legerbaraklcen namen. De omge ving was schitterend. Omdat ik nog nooit met sneeuw bedekte bergen had gezien was het voor mij een buitengewone ervaring. Met een plaatselijke gids beklommen we omliggende bergen waar we herders ontmoetten die daar geiten, schapen of koeien aan het hoeden wa ren. De dieren hadden allemaal bellen aan hun nekken hangen die je van een grote af stand al kon horen tingelen. De gids liet ons zien waar Edelweis groeide - ik plukte er wat van en plakte ze later samen met de door mij -9.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2008 | | pagina 11