Ve; kófuC tsziHy Timfe )juwtj& Piet Beun Tijdens een midweekse avond in het jaar 1959 bracht ik zoals gewoonlijk reclame naar de boerderij van Tante Jaantje. Dezelfde deur-brievenbus en dezelfde plek. Reclame zult u denken? Ja, ik bedoel dus de bladenwijk van 1956 t/m 1962. Mevrouw De Wit-Vos had een fel zwart hond je. En iedere keer als ik probeerde de reclame te bezorgen werd ik 'geholpen' door dit kleine beest. De reclame werd blaffend en woest tege moet getreden. Dus steeds dacht ik: "Wat doe ilc hier?" Op een avond - rustig weer - was ik tien meter verwijderd van de boerderij. Onverwacht ge grom en plots stonden de tanden van de klei ne zwarte hond in mijn linker scheenbeen. Een beetje bloed en een paar tandafdrukken, wat was ik geschrokken. "Hier ga ik nooit meer naar toe." Dus vader is in gesprek gegaan met Jaantje. Een week later liep ik richting de koestal, want 'alles was vei lig'. Nog wat angstig, doch de kleine papier vreter lag aan een stuk touw. Een koekje en de rustige woorden van Jaantje deden mij goed. NafazirsuerjaAerüi^ 9 november 2007 Sara Planting Om 20.00 uur heet de vice-voorzitter Dries Blokker ons, 31 leden, welkom, speciaal de spreker van de avond Marcel Haas, projectleider van het Zwanenwater. Dries vertelt een verhaaltje waaruit blijkt dat als je het bekijkt, er niet veel verandert door de jaren heen. Mededelingen. Co de Bakker meldt dat alle leden digitaal geregistreerd worden. Voor de leden verandert er niets, het is alleen een an der systeem. Beeldje in Groote Keeten blijft een langdurig proces. De gemeente Zijpe heeft de plannen afgekeurd, maar we blijven het proberen. De molen. Cees Zwaan is afwezig, maar alles verloopt naar wens. Cees Schagen verleent nog hand- en spandiensten en deelt mee dat onze molen ook in het nieuwe Molenboek vermeld staat. Het is verkrijgbaar voor 35,=. Excursie. We willen in 2008 het thema Dui nen onder de loep nemen. Misschien ook daar aandacht aan geven in 'Tante Jaantje' en als voorbeeld deze avond het Zwanenwater. De datum komt in de Cloclc. Rondvraag. Dhr. Beun uit Groote Keeten vraagt informatie over het beeldje. Sara doet een en ander uit de doeken. Het Zwanenwater. Dan is het woord aan Mar cel Haas. De historie: in de 16e eeuw bestond het al en werd er veel gejaagd. Omstreeks 1925 stelden de toenmalige eigenaren het open voor publiek. In 1965 werd het een echt recreatiegebied, in 1972 kwam het in bezit van Natuurmonumen ten en nu is er het plan Natura 2000. In al die tijd is er veel veranderd in de natuur, de le pelaars werden verstoord bij het broeden door de vossen en de aalscholvers, die na lange af wezigheid weer terugkeerden in de natuur. De beide meren raakten door allerlei zaken ver vuild, ook door de grote kolonie aalscholvers. De schoonmaak is begonnen, het slib wordt door de ottertunnel in een depot op het voor malige land van Vel gestort. Dit gebeurt door een heel bijzonder baggervaartuig dat we op een scherm in werking zagen. Het slib is niet vervuild en in 2009 zal alles lclaar zijn. Met de start van Natura 2000 zijn er plannen om meer grond langs de kust van de boeren te kopen zodat een aaneenge sloten natuurgebied ontstaat. Dat zal wel con sequenties met zich meebrengen, denk aan nieuwe wegen en de boeren. We zijn weer wat wijzer geworden en na dank aan de spreker sluit Dries de vergadering te gen half elf. -67.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 7