ZoHAzujttckooL öf> iwemdziqmidduiq Muja Blokker Dirk is op 01-02-1922 in Breezand geboren. Zijn ouders waren Annamarie Roos (1897) en Dirk van Egmond (1893). Hij is het oudste kind van het gezin. Na hem komen Neeltje (1925), Klaas (1927), Willem (1930) en Hendrik Dirk (1938). Vader van Egmond kwam uit Valkenburg (ZH) en moeder uit de Haarlemmermeer. Ze heb ben elkaar ontmoet tijdens het uitgaan in Kat wijk. In Breezand huurde vader een kleine boerde rij met zeven hectare grond. Het was een ge mengd bedrijf. Hij had zeven koeien en teelde bloembollen en voordat hij op 6 april 1921 trouwde, had hij al twee bunder aardappelen in de grond zitten. Ook zus Neeltje is daar geboren. Dirk (lachend): "Mevrouw De Jong- Boon (nu 95 en inwoonster van Callantsoog) diende bij ons, zij komt ook uit Breezand en verdiende twee gulden in de week. Ilc zette haar klompen af en toe vol water." wij plaats voor maken." De koeien en de bol len gingen mee. In Groote Keeten zijn Klaas en Willem geboren. Op 1 mei 1928, het schooljaar begon toen in mei, ging Dirk naar school in Callantsoog. Lo pend met andere kinderen uit de buurt. Daar deden ze een uur over. Hij herinnert zich de strenge winter 1928/29. "Er lagen ijsschotsen in zee. Op de terugweg was mijn klomp gebro ken. Ilc liep gezamenlijk met Marie Vries en Annie van Scheijen. Marie kreeg medelijden met me en heeft me op haar rug naar huis ge dragen. Zij waren al grote meiden en ik was zo'n klein schriel jochie. Annie Vries, een jon ger zusje van Marie, had altijd koude handen. Ze stond vaak te huilen bij de kachel." De Ster der Hope Toen Dirk 7 jaar oud was, leerde hij fietsen. In die tijd ging hij naar de zondagsschool. Op woensdag mocht hij op de fiets naar school, dan hoefde hij niet alleen terug te lo pen. Hij at tussen de middag brood bij Piet Breed, die tegenover de school woonde en ging daarna naar het Evangelisatiegebouw De Ster der Hope. Na een jaar of vijf is het gezin aan de Helmweg 19 in Groote Keeten gaan wonen. Op de plek, waar nu Sjaalc Stam zit. "Als we katholiek wa ren geweest, waren we nooit uit Breezand ver trokken. Mijn vader had geen huurcontract met de pastoor. Naast hem woonde een groot katholiek gezin, dat het minder had dan mijn vader en geld kreeg van de kerk. Daar moesten Er waren vertellingen uit de Bijbel en daarna werden vragen gesteld. "Hij vroeg altijd waar het de vorige keer over ging. Ilc had het een keer mis en toen lachte hij luid. We zongen Dit kleine gebouw stond tussen een gro te schuur, behorende bij de Groote Villa, en de woning van de we duwe Stam. De broer van deze mevrouw liet het 'lcerlcje', waarin hij zelf voorging, daar voor 750,- bouwen. "Ilc denk, dat de man Zevensma heette. Teun en Cor Oskam zaten erbij en Piet en Jaap Breed gingen er ook heen. Evenals Dirk Bakker uit het armenhuis." -64.- Onlangs werd de redactie gebeld door de heer Dirk van Egmond (nu 85), die een foto gevonden had van 'zijn' vroegere zondagsschool in Callantsoog rond de jaren '30 van de vorige eeuw. Voor de boerderij in Groote Keeten. Dirk, vader, Neel tje en tante Anna, een zus van vader.

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 4