Tobv tms_ k Oproep "Water etv cU Zijpe' Groot kust parkeer park in gemeente Callantsoog fan Mooij Pzn. De krant van 15 oktober 1969 vermeldde met grote letters de aanleg van een parkeerterrein voor tenminste 180 personenauto's. Dat was nogal 'puur' in die dagen. Het terrein zou lcomen te liggen (en ligt nog steeds) noordelijk van de hoek Abbestederweg - Duinweg. Inmiddels weten we, dat het par keren langs de kust, en met name heel sterk in Callantsoog, steeds problematischer wordt. Vandaar dat er in Groote Keeten, waar nog meer grote veranderingen op stapel staan, wordt gewerkt aan een totaal vernieuwd par keerterrein, goed voor 500 auto's. Plus wat er nog staat te gebeuren met het grote parkeer terrein bij het Kiefteglop. Voeg daarbij nog de discussie: wel of niet betaald parkeren. Maar laten we het 'historisch' houden en even naar bijgaande foto kijken. Vergelijk hem in uw gedachten met de huidige situatie. Vul zelf maar in en de conclusie zal in ieder geval zijn, dat Callantsoog in eigenlijk luttele jaren heel erg veranderd is. (noot van de redactie: Jan Mooij schreef dit artikel in 2002) Oproep Expositie Zijper Museum 2008: 'Water en de Zijpe' Terwijl de expositie 'Zuivel int de Kop' in het Zijper Museum te Schagerhrug nog wekelijks veel publiek trekt en binnenkort een bezoekersaantal van 2000 kan noteren, is het bestuur van het museum enige tijd geleden begonnen met de voorbereidingen voor de expositie van 2008. Het gekozen thema is 'Water en de Zijpe: Vriend en Vijand'. Daarbinnen zullen met name waterwegen en waterhuishouding nader worden belicht. Toeristen aanschouwen hoog water aan de Zijper kust. Links staat Nic. Smit, eigenaar van de strand tent. (foto Niestadt nr. 36448) Rijk draagt voor 75°/o in totale aanlegkosten bij Voor 180 personenauto's en dertig autobussen ruimte om te stallen CAI.I.A.NTSOOG In het kader van objecten *oor openluchtrecreatie lang» «le kust van NoorJ-Hollond, kun in Callantsoog een groot parkeer- park worden aangelegd. Het ministerie vun Cultuur, Keerie en Maat schappelijk Werk heeft de gemeente Cullanteoog laten weten, «lat het rijk genegen is, ten behoeve van deze voorziening 75% van de totale kosten als subsidie te verlenen. Het bedoelde parkeerterrein - een andere dan waarover werd gesproken in ons artikel inzake het bestemmingsplan - gaat f 150.000,- kosten en zal volgens de officiële stukken plaats bieilen aan ongeveer 180 personenauto's en ongeveer dertig autobussen. De ruim- De plaats waar het nieiuue parkeerler rein wordt aanbelegd, gezien vanaf d Noordelijke Strandopgang. Rechtsbe ven de woningen die gebouwd zijn aa' de Abbestederweg. Op de uchtergrow de camping aan de heer Zeeman. D nieuwe parkeerplaats loopt cueinor dig met de Duinuiep precies achter c nu geparkeerde auto's. Gedacht wordt daarbij aan de volgende onderwer pen: Grote Sloot, Noordhollands kanaal (met de persoon van Jan Blanken), dijken, de Omringdijk, gemalen, vaarten, polders, polderbestuur, molens, vlotbruggen en beurtvaart. Bij de lezers van dit tijd schrift is op dit gebied mogelijk kennis en ervaring aanwezig, waar het museum graag gebruik van wil maken bij het verder uitwerken van de plan nen voor deze nieuwe expositie. Met name schaal modellen (trekschuiten, sluizen, vlotbruggen, etc.) die aansluiten bij het thema zijn zeer welkom. Dat geldt ook voor historische filmpjes welke, indien voor de expositie bruikbaar, door het museum op DVD zullen worden gezet. Ook tips waar een en ander op dit gebied te vinden is, worden zeer op prijs gesteld. Reacties op deze oproep gaarne naar: expositie@ zijpermuseum.nl of naar de expositiesamenstel lers/bestuursleden: Geert van Dijk (0224-221385) en Gonno Leendertse (0224-571917). -77.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 17