Ve< Bötuvbönd jubileert aan weer te proberen bestuurlijke functies te krijgen. In West-Friesland waren er vrijwilligersfunc ties te over. Ik maakte deel uit van het Kruis werk, de ANBO, van een paar gemeentelijke organisaties in Venhuizen, maakte deel uit van het landelijk dagelijks bestuur van het Nut voor het Algemeen. Met de steun van mijn kinderen én de bestuurlijke werkzaam heden kwam ik door het ergste heen. Op een dag 'hing Callantsoog aan de lijn' met het ver zoek deel uit te gaan maken van het Aanbe velingscomité Tante Jaantje. Die boerderij was aangekocht door de Historische Vereniging en er moesten plannen op papier gezet en uitgevoerd worden. Ilc kwam op den duur in het bestuur te zitten en uiteindelijk stond ik te boek als penningmeester. Af en toe ging ik een 'bakkie doen' bij mensen in het dorp. Ook bij mevrouw Gootjes, waar Elly bij haar moe der op bezoek kwam. Zo ontmoette ik haar. Ze werd mijn tweede vrouw en gaf mijn leven weer inhoud. Eenmaal terug in Callantsoog, nam ik allerlei vrijwilligerswerk op me, penningmeester van het 4-mei-comité, was een poos voorzitter van de Monumentencommissie Zijpe. Samen met Elly jarenlang de collecte voor het KWF kankerbestrijding georganiseerd in en rond Callantsoog. Afijn, men vroeg mij voor dit en voor dat en ik zei eigenlijk nooit nee. Ik werd zelf ziek, kreeg kanker, onderging drie keer een zware operatie in 1990, 1999, 2004. Liep longontsteking op in 2005. Mijn energie had ik hard nodig voor mezelf, ik besloot dat het verstandiger was met vrijwilligerswerk op te houden. Momenteel voel ik me weer heel goed, hopelijk blijft dat voorlopig zo. Wat ik heel fijn vond, mijn drie dochters heb ik zelf getrouwd, als zijnde ambtenaar van de burgelijke stand. Joukje in Andijk, Tjalda in Groot-Schermer (in het oude raadhuisje waar ik tien jaar werkte) en Rixt in Stompetoren." In de loop van de tijd werden Elly en Pier be deeld met de feestelijke rol van opa en oma. Het lcleinkinderenbestand bestaat welgeteld uit dertien nazaten, acht aan de Pierkant, vijf aan de Ellykant. Het oudste is vijfentwintig, het jongste anderhalf. Ze genieten er volop van. Jan Mooij Pzn. Bijgaande foto is genomen in 1965, ter gelegenheid van het 50 jarig jubileum van de A.N.B.B. oftewel 'de Bouw bond'. Een mooie duidelijke foto, waarop staand v.l.n.r. Piet WeijSimon de Boer, Henk Bak ker, Ruud Boersma en Willem Zwaan. Zittend v.l.n.r. Jan Weij, Aai Mooij en de heer Roukema (bestuur Noord-Holland) VA Afscheid maart 1987. Callantsoger brandweer biedt ritje aan. De foto is verkregen uit de nala tenschap van Aai Mooij (overl. 01.11.1992)

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 15