Koninginnedag 1985. Bezoek aan de Frankendaelschool ten op bestuursniveau met diverse openbare organisaties, zoals Waterstaat, Defensie en ministeries, verwaterd in de tijd vóór mij. Ik probeerde deze contacten zo goed mogelijk te herstellen. Dat lukte binnen een vrij korte periode. We konden weer met elkaar om de tafel. De administratie van de gemeente was ach terop geraakt. Een heel moeilijk karwei om alles uit te zoeken en op orde te krijgen, dat kostte aardig wat tijd. Maar met hulp van de ambtenaren ging het stapje voor stapje toch vooruit. Tussen de Callantsogers en mij was geen grote afstand, makkelijk aanspreekbaar, dacht ik. Op dinsdagochtenden hield ik spreekuur, kon men zo binnenlopen en naar de Burrie vragen. Bestuurlijk is het niet altijd even ge makkelijk geweest. Tijdens vergaderingen van BenW werd wel eens met de vuist op tafel geslagen als er verschil van mening was. De gemeenteraad, het college van BenW, de on dersteunende diensten en medewerkers, heb ben gezamenlijk veel goeie dingen tot stand gebracht in die tijd. Bijvoorbeeld de volgende zaken: De realisatie van een nieuw raadhuis. (Dat was hard nodig, het oude raadhuisje groei de uit z'n jasje. De algemene vergaderka mer was tevens de burgemeesterskamer. Vond er een vergadering plaats dan moest ik het veld ruimen anders zat ik in de weg. Het was een gemoedelijke bedoening). De aanleg van het Dorpsplein. Dorpshuis Kolfweid het zich een moderne sportzaal 'aanleunen'. Men was bezig met de aanleg van tennisbanen en enige tijd later kwam er ook een kantine. Bij de voetbal werd het tijd voor verbetering van de sportvelden en een nieuwe kantine. Aan de Abbestederweg vorderde het bouwwerk van het Sporthotel gestaag. In Groote Keeten kwam een par keerterrein bij de strandopgang in de buurt. Camping Callassande startte en groeide uit aan de Voorweg. Uitbreiding bij de Van Bredero- destraat met de kleinere huizen- buurt aan de noordkant. Het tot stand komen van het Correljé-blok Nieuwbouwplan Uyterland was al volop in ontwikkeling toen ik kwam. Dat werd afgerond met de aankoop van de stukken grond tussen het Kooybos en Uyterland. Staatsbosbeheer plantte er de beginnelin gen van het Nieuwe Bos, zoals het nu door veel dorpelingen genoemd wordt. Het eerste grote bungalowpark aan de Kruisweg, de Blenck, stond in de belang stelling. Op het strand vernieuwden de exploitan ten hun strandtenten (het is een lceer voor gekomen dat het paviljoen van Nic Smit wegspoelde door natuurgeweld). De reddingsbrigade werd uitgebreid. Het eerste gedeelte zandophoging van de duinen vond plaats, later volgden er meer. Bij stevige wind van zee stoof er heel wat zand het dorp in! Zo zijn er heel wat ontwikkelingen geweest waar velen profijt van trokken. Het schietterrein 't Botgat bleek een blok aan het gemeentelijke been. Daar hadden we aanvankelijk heel wat problemen mee. Het kostte veel moeite, maar op een gege ven moment ontstond er toch wel goed overleg. Immers, schiet- en vliegherrie wa ren een bron van ergernis voor burgers en toeristen, vooral in de vakantieperiodes. Het toerisme nam met rasse schreden toe. Met mooiweerweekenden was er ook toen al topdrukte op het strand, wat extra zor- -73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 13