Het MoUnkufis Nieuws in ket kort Dymph Molenaar door een dieselgemaal. Eén van de bewoners was Dirk Bregman. Behalve de functie van machinist vervulde hij ook die van algemeen medewerker voor het gebruikelijke werk in de polder Callantsoog. Bovendien was Bregman, als bode, beëdigd ambtenaar van de polder. Hij verscheen daar toe op 3 juni 1916 voor het bestuur. Dit be stond uit de heren H. Kruisveld (dijkgraaf), A.L. Zuidscharwoude (secretaris), W. Govers, H. Bleijendaal, Jb. Vos en H. Zeeman (heemra den). Van deze officiële gebeurtenis werd een proces-verbaal opgemaakt. Na Dirk Bregman is het huis aan verschillende gezinnen verhuurd geweest. Dat heeft u in de voorgaande delen kunnen lezen. Daar het sy steem 'dienstwoningen' als gevolg van de au tomatisering der gemalen in onbruik raakte is het pand door het waterschap verkocht. Het schilderijtje, een aquarel, werd ooit als ca deau aangeboden aan de vader van Dick Breg man. Het is niet meer bekend ter gelegenheid waarvan. Wie de schilderskwast hanteerde blijft eveneens in nevelen gehuld. De bekende oud-redder Maarten Mooy te Cal lantsoog heeft opnieuw een onderscheiding gekregen. Hij ontving namelijk uit handen van de directeur van de Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij, de heer De Booy, een medaille voor het feit, dat hij vijf en twintig jaar lid is geweest van het bestuur der plaatse lijke afdeling dezer maatschappij. De heer Mooy is nu negentig jaar, maar hij neemt nog zeer actief deel aan het werk van het bestuur door elke morgen in het badsei zoen met de collectebus naar het strand te gaan om gelden voor de maatschappij in te zamelen. Het 'Huis in 't Molenwater' werd ver in de vo rige eeuw gebouwd als woning voor de mole naar van de Boslcerpolder. Molens konden niet zonder toezicht malen. Zoals vroeger algemeen gebruik was, woon den de molenaars vaak in de molen. En bij kleinere molens in een huis dat er dichtbij stond. Tot f910 hebben in 'ons' huis verschil lende molenaars gewoond. Daarna was het pand dienstwoning van ma chinisten toen de watermolen werd vervangen Het volgende verhaal over het Molenhuis heeft al eerder in een Clock gestaan, namelijk in juni 1991. Dat is een hele tijd geleden, dus we wagen het er maar op en plaatsen het nogmaals, als goed pas send in deze serie. Het werd geschreven door ff. Brugman (1916-1990). Dick en Gré Bregman zijn de bezitters van een schilderijtje waar het oude pand op staat. Met de digitale camera in de aanslag richting Groote Keeten gefietst en er een foto van gemaakt. Onderstaand artikeltje stond in de NRC van 19 oktober 1954: Foto: Dymph Molenaar Foto: collectie Thijs Mooij -49.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 9