Uit ct& krant Tante Jaantje Naast alle mensen, die 0111 geldelijk gewin al lerlei rommel over oudere mensen bij elkaar rijmen (hun namen zijn te bekend), zijn er ook die echt iets maken dat echt gemeend is, zoals mevrouw A. Smit-de Vries uit Zutphen, die een gedichtje schreef over haar tante, mevrouw A. de Wit-Vos, tante Jaantje, die al sinds haar ge boorte in het boerderijtje aan het Dorpsplein in Callantsoog woont. Dit voorjaar wordt ze 80. Het gedicht is nog geëngageerd ook: Dit gedicht kunt u ook lezen in de boerderij van Tante Jaantje. Het ligt op de tafel in de voorkamer. Mijn wereld is maar een klein plekje, Ik zie mijn tuintje en mijn hekje Vanuit mijn hoekje bij het raam. En het is nog maar kort geleden, Toen zag ik daar ook heel tevreden De mensen over 't Dorpsplein gaan. En nu is mij dat beeld ontvallen. Nu kijk ik tegen stenen wallen En geparkeerde auto's aan. Ik weet het, ik moet er niet om treuren Er moest wat met de buurt gebeuren. Maar waarom werd het zo gedaan? Zijn naam had het allang verloren 'De Buurt' zou je nog zelden horen En nu verloor het zijn gezicht. Dat grasveld vol herinneringen, Waar wij zo heel lang over gingen, Dat oude plekje werd ontwricht. Wat verderop zijn leuke dingen, Waar je de lof wel van kunt zingen, Met groen en bloemen en een bank, Maar is het gek, dat ik op mijn plekje, Daar bij mijn tuintje en hekje, Er toch soms stilletjes om jank? Piet Beun stuurde ons een krantenartikel dat we u niet willen onthouden. Het stamt van 1979. -48.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 8