Nel da tan Nel Rentenaar-B akker Hai liep op de ambachslcool in Slcagen, mon teur wou ie worre, net as vader en ome Jan. Alle dage reed ie 'r op de fiets heen, 't was wel een heel end raie, vooral as ie teugenwind had, den was 't een hele trap. Maar tussen de mid dag gong ie altoid z'n brood opete bai opoe, die ok in Slcagen weunde, dus dat trof ie. Toe ie deuze keer bai opoe anlcwam, was deer net de slcilder an de gang om een nuw raampie in de achterdeur te zetten. Piet bleef efkes staan te lcoiken hoe rap die slcilder met stopvurf in de weer was. En toe begon 'r een mooi plan bai 'm te roi- pen. Hai zee 'r woiselijlc niks van teugen opoe, want 't zou zoas altoid wel weer niet magge! Toe opoe nei 't eten op 'r tolclcie lag en Piet weer nei skool gong, peuterde hai eerst stielcum met een spoilcer, die ie in z'n diezelc had, een knoedeltje stopvurf van 't raampie en lcnoupte dat in een punt van z'n zaddoelc. Vandaag was ie al om drie uur vrai en gong toe eerst rs efkes nei de plee, want de are joos mochte niet zien wat ie riitspoulcte. Hai haalde de stopvurf voor de dag en wurmde allegaar lcloine Aartjes in de gate van z'n kieze. Zo, nou gong ie lekker niet nei de tandarts! Met een beetje geluk zag moeder d'r niks van. Nei nag een toidje treuzeld te hewwen in de fietsestalling, want hai most niet te vroeg thuis komme, reed ie met een slalckegankie nei huis toe. "Nou, ben je bai de tandarts weest?" was 't eer ste wat moeder vroeg. "Ja oor moe, lcoilc maar, hai heb 'r drie vuld en 't deid geniesen zeer." "O, nou, mooi is aars," vond moeder, "maar de gate benne in alle gevalle dicht." Achterof was 't toch niet zo'n goed idee weest van Piet. Een paar dage ternei viel ie toch deur de mand vezelf, want de stopvurf wou niet zit ten bloive en tot overmaat van ramp vergong ie nag van de kiespijn ok. Hai wist niet weer ie 't zoelce most, zo zeer deid 't. Nou, toe wazze bai vader en moeder goed de reipe gaar en ze hadde nag niks met 'm te doen ok oor. "Oigen slculd," zeeë ze, "den moet je ok maar niet zo snobbe en snaie." Afoin, toe most ie toch eve- goed nag nei de tandarts, deer viel niet onderuit te kommen. Maar deuze keer gong wel moeder mee. "Den weet ik teminste ze ker datje d'r weest benne," zee ze, "ik leit m'n niet nag rs een oor annaaie." Met bribberende biene en een raar slap gevoel in z'n loif zat Piet daagsternei heel stiltjes naast moeder in de wachtkamer. "Piet," zee moeder teugen d'r zeun, "denk 'r om dat asje vemiddag uit skool komme, eerst nei de tandarts gaan oor. Die gate moete nodig vuld worre. En nou niet nag rs vergete zoas iemeslesten!" Piet beloufde grif dat ie gaan zou, maar in z'n binneste kneep ie 'm as een dief. -47.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 7