Na de oorlog vestigt de familie Boon zich weer in Den Helder. Alie trouwt in 1949 met bak ker Henk Kuiper en ze vestigen zich in de bak kerij in de Emmastraat. Daar krijgen zij drie kinderen: Jan, Jaap en Liesbeth. De winkel en het huishouden kosten haar zoveel tijd, dat zij stopt met lesgeven. Geboren in Wildzang Als de Duitsers hun biezen pakken, wordt voor de huisjes van Hollywood een nieuwe bestem ming gezocht. Terug naar de oude situatie kan niet want de gemeente wil het kerkhof uitbrei den. "Er was toegezegd dat we een plelc zou den krijgen met hetzelfde vrije uitzicht. Die toezegging is niet nagekomen. De huisjes van tante Bets en van ons werden een stuk ooste lijker op de Zeeweg geplaatst, mét overburen." Wildzang weer gebruiken mag niet. "Vanwe ge de woningnood werden alle zomerhuisjes gevorderd voor de plaatselijke bevolking. De omstandigheden waren natuurlijk primitief, zo zonder gas en warm water. Later zagen we aan een gat in de muur dat de bewoners zich met een potkacheltje verwarmd hebben." Ja ren later, Alie en Henk Kuiper hebben de bak kerij intussen opgeheven en wonen in de Abel Tasmanstraat, raakt Alie in gesprek met de schoorsteenveger die hun rookkanaal zojuist heeft gereinigd. "Die kwam uit Callantsoog en zo kwamen we over het zomerhuisje te spre ken, de plaats waar het stond en de naam er van. Blijkt die man daar geboren te zijn!" In 1955 - na tien jaar - worden de huisjes aan de rechtmatige eigenaren teruggeven. De ovens aanzetten De tweede generatie, Alie en Henk Kuiper, maakt met de kinderen vanaf medio jaren '50 weer volop gebruik van Wildzang. Al heeft Henk Kuiper daar nauwelijks tijd voor. "Als za terdagmiddag de winkel sloot, stapte ik met de kinderen in de auto en reed snel naar Cal lantsoog," zegt Alie Kuiper. "Tot zondagavond laat. Mijn man kwam zaterdagavond pas en moest zondagmiddag al weer terug om de ovens aan te steken. We stookten toen nog op briketten." Alie Kuiper wordt in 1970 eigenaar van Wildzang. Gijs Boon treedt in de voetspo ren van zijn vader en neemt het accountants bureau over. Ook hij blijft verknocht aan het kustdorp en koopt een zomerhuisje op de Pre- vinaireweg. Gijs overlijdt op jonge leeftijd. Het accountantsbureau krijgt een nieuwe com pagnon, Truus Kuiper, intussen de schoon zus van Alie. Onder de naam Kuiper-Boon (en wéér later Kingma-Kuiper) doet het kantoor de boekhouding van tal van Callantsoger on dernemers. Wildzang, op Zeeweg nummer 19, is nu in handen van de derde generatie. Dochter Lies beth, tekendocent in Schagen, en haar part ner nemen het in 1989 van Alie Kuiper over. Sinds een grondige verbouwing en een ge deelte nieuwbouw, waarbij Wildzang zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat is gehou den, wordt het huis nu permanent bewoond. Henk Kuiper heeft bij die gelegenheid het naambordje met 'Wildzang' vers in de verf ge zet. Acht jaar later, in 1997, overlijdt hij. Het naambordje heeft intussen plaatsgemaakt voor een bedrijfsschild, maar wordt nog zorg vuldig bewaard. En Alie Kuiper? "Ik kom nog bijna elk week end in Wildzang," zegt ze lachend, "en maar wat graag!" Tweede generatie: Alie Kuiper-Boon (tweede van rechts) Derde generatie: Liesbeth Kuiper en Klaas Schuurman Derde generatie -45. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 5