H-ekkew Reacties wac Lezers Wim Lastdrager Steeds meer houten hekken verdwijnen de laatste jaren uit ons weidelandschap. Jammer, want ze horen zo echt bij de Hollandse weiden. Ook in de Callantsoger polders vinden we niet veel houten hekken meer. Een paar redactie leden zijn eens gaan kijken. Ze vonden tegen over het Zwanenwater een mooi voorbeeld. De foto van dit typisch Westfriese damhek staat boven dit artikel. (Een Westfries damhek heeft symmetrische diagona len. Ze vormen eenzelfde driehoek als de daken van de Noord-Hollandse stolpboerderijen.) Toch is het begrijpelijk dat de boeren hun hou ten hekken vervangen door ijzeren. Houten hekken vergen meer onderhoud en dat kost geld, terwijl de stalen hekken zodanig sterk zijn dat de boeren er jarenlang geen omkijken meer naar hebben. We zijn blij te kunnen melden dat er gere ageerd is op de foto van de eerste klas van 1964. Het meisje dat voor Juf List staat, heeft gemaild. Ze heet Connie Sonderman, tegen woordig getrouwd met Chris de Kok. De jongen helemaal links op de foto meent ze te herkennen als Jan Aartsen. Verder wist Joop (Jowie) Sijberden te vertellen dat het jongetje dat uiterst rechts gehurkt op de foto zit, Kleis de Boer is. Joop Sijberden staat zelf niet op deze foto, hij kwam in 1967 in Callantsoog wonen aan de Patrijzenweg. Inmiddels woont hij niet meer in Callants oog. Ook Kleis de Boer is samen met zijn ou ders en broer en zusters verhuisd, naar Opmeer. Joop kwam vroeger vaak op de boerderij van de familie De Boer om te helpen. -28.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 8